Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

АВГУСТ 2020

28.08.2020 @Dajana12 [УКАЗ 75]

СЕПТЕМВРИ 2020

28.09.2020 @Oldboy [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Evggeo [УКАЗ 75]
28.09.2020 @BG_2016 [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Putin2019 [УКАЗ 75]
29.09.2020 @Krismar1980 [УКАЗ 75]

Kako sto gledam izgleda deka vklucenite vo Ukaz 75 site bile na dopolnitelna :pijanco: A jas se utepah od klikanje prepiski od 2019 :busi:Eve gi dopolnitelnite @marin.skp , mislam deka sabajleto gi spomna. Cestitki do site iVi posakuvam ubav den. :jeeee:
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
49
1.jpg
Luge da li ima vrska so mi pisi statusot so crveni bukvi a ne onaka zeleno? Pred 5-6 meseci mi se smenaja bukvite od zeleni vo crveno na stranata za proverka. Gledam i kaj drugi ima so crveni da pisuva ama kaj poketo e so zeleni. Cekam ukaz sega okomvri sum na red da ne me zaebat sega na kraj :facepalm:
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

АВГУСТ 2020

28.08.2020 @Dajana12 [УКАЗ 75]

СЕПТЕМВРИ 2020

28.09.2020 @Oldboy [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Evggeo [УКАЗ 75]
28.09.2020 @BG_2016 [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Putin2019 [УКАЗ 75]
29.09.2020 @Krismar1980 [УКАЗ 75]

Kako sto gledam izgleda deka vklucenite vo Ukaz 75 site bile na dopolnitelna :pijanco: A jas se utepah od klikanje prepiski od 2019 :busi:Eve gi dopolnitelnite @marin.skp , mislam deka sabajleto gi spomna. Cestitki do site iVi posakuvam ubav den. :jeeee:
Барса веќе му паѓа главата у кафана, ама замената на најјако му е пуштена!
Браво другар...
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 296311
Luge da li ima vrska so mi pisi statusot so crveni bukvi a ne onaka zeleno? Pred 5-6 meseci mi se smenaja bukvite od zeleni vo crveno na stranata za proverka. Gledam i kaj drugi ima so crveni da pisuva ama kaj poketo e so zeleni. Cekam ukaz sega okomvri sum na red da ne me zaebat sega na kraj :facepalm:
ако си прва половина на окт
др недела ке ти се врати у зелено со одобрен указ
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
@Altair75 @Wolf5 @Tina Gjo koga velev kje ubrzaat velevte u masti nekih ljudi, a sega prskate
Ubavo so ukazite, mrdnaa malku i samo taka da prodolzat. Kako sto gledam samo so objava na ukazite ima promena i toa potpisani pred poveke od mesec dena. A sto pravime so finalna i so drugite statusi? Nisto ne mrda od finalna od koga imase promena kaj mene vo polozitelno, na 21 april..... sega sme 26 maj. Jas cekav 5 meseci, a sega veke finalna se vo 6-ti mesec bez promeni. Daj boze da gresam i da mrdnat so site statusi pobrzo, ama so ogled na situacijata so izborite vo Bugarija, mislam deka malku tesko ke ode se. Da ne ti spomnuvam pak za tie sto dobija ukazi, za podiganje od Sofija koja e datata i kakvi problemi ima da go podignes preku konzulat... Ama toa e, tuka sme site u ista kasa i ke terame do kraj. Samo pozitivaaaa i se ke se zavrsi... so ke kaze Barsa :ojeaa: Pozdrav drugarce, pa pobrgu promena i kaj tebe..kakva i da cekas :ајнапиво:
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 296311
Luge da li ima vrska so mi pisi statusot so crveni bukvi a ne onaka zeleno? Pred 5-6 meseci mi se smenaja bukvite od zeleni vo crveno na stranata za proverka. Gledam i kaj drugi ima so crveni da pisuva ama kaj poketo e so zeleni. Cekam ukaz sega okomvri sum na red da ne me zaebat sega na kraj :facepalm:
Gotov si i ti... ako ne ovaa, togas drugata nedela :pistoldz:
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Ubavo so ukazite, mrdnaa malku i samo taka da prodolzat. Kako sto gledam samo so objava na ukazite ima promena i toa potpisani pred poveke od mesec dena. A sto pravime so finalna i so drugite statusi? Nisto ne mrda od finalna od koga imase promena kaj mene vo polozitelno, na 21 april..... sega sme 26 maj. Jas cekav 5 meseci, a sega veke finalna se vo 6-ti mesec bez promeni. Daj boze da gresam i da mrdnat so site statusi pobrzo, ama so ogled na situacijata so izborite vo Bugarija, mislam deka malku tesko ke ode se. Da ne ti spomnuvam pak za tie sto dobija ukazi, za podiganje od Sofija koja e datata i kakvi problemi ima da go podignes preku konzulat... Ama toa e, tuka sme site u ista kasa i ke terame do kraj. Samo pozitivaaaa i se ke se zavrsi... so ke kaze Barsa :ojeaa: Pozdrav drugarce, pa pobrgu promena i kaj tebe..kakva i da cekas :ајнапиво:
ќе ги исчистат указите ќе се фатат за финална и положително... после тамо ќе се мења, кај указите ќе оди побавно... сега до декември положително ќе објавуваат веќе одобрени укази се до 12/2020 и ги чистат. после другите статуси ќе се мењаат ;)(y):icon_lol:
 
Член од
9 април 2021
Мислења
15
Поени од реакции
23
posto si nova da te naucime malku, prvo davas info pa dobivas info, koga si aplicirala so koi dokumenti i do kade si stignata. fala
Aplicirano 10.2018
Intervju 15.01.2020 vo Sofija
Na Finalna od 25.03
Dokumenti preku brat i dopolnitelni dostaviv preku dedo pradedo i potvrda od bugarski klub.
Dobro e ?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Барса веќе му паѓа главата у кафана, ама замената на најјако му е пуштена!
Браво другар...
Автоматски споено мислење:


ако си прва половина на окт
др недела ке ти се врати у зелено со одобрен указ
Mnogu praznici i znaes kako e :ајнапиво: :pijanco: Odam i jas za nekoe vreme u kafana, Man United igrat finale vecer, pa da se "podgotvam" za navivanje :ojeaa::pijani::ајнапиво: Ke pijam po edna za site so dobijaa ukaz deneska... Pozdrav i ajde OKTOMVRIIII... cisti go :pistoldz::oleee:
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
ќе ги исчистат указите ќе се фатат за финална и положително... после тамо ќе се мења, кај указите ќе оди побавно... сега до декември положително ќе објавуваат веќе одобрени укази се до 12/2020 и ги чистат. после другите статуси ќе се мењаат ;)(y):icon_lol:
Neka fatat barem do april so ukazite, zaso do 12 mesec samo :D Sega ke se javam da i kazam da terat do kraj so ukazite ;):D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom