Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Danas nije bila ni jedna promena na polozitelno... definitivno vise ne slusam prorocanstva sa foruma.
Najbolje je sa vremena na vreme proveriti status i to je to, ocigledno da niko nista ne zna.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Danas nije bila ni jedna promena na polozitelno... definitivno vise ne slusam prorocanstva sa foruma.
Najbolje je sa vremena na vreme proveriti status i to je to, ocigledno da niko nista ne zna.
Ne tropaj gluposti @miskolo dade na ovoj forum verodostojni informaciii kolku site clenovi zaedno negovata neumorna rabota i posvetenost ne smee da se potceni nitu pak najmalku da se obezvlicuva. Strpete se kaj da e ke pocnat
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Ne tropaj gluposti @miskolo dade na ovoj forum verodostojni informaciii kolku site clenovi zaedno negovata neumorna rabota i posvetenost ne smee da se potceni nitu pak najmalku da se obezvilcuva . Strpete se kaj da e ke pocnat
Rekoh svoj stav i to je to, da li se nekom svidja ili ne,zao mi je..
Samo je ovaj spisak tacan sto se vodi i to treba da se gleda a sva ova druga predskazanja ne piju vodu.
Dakle, kao sto rekoh samo strpljenje i provera statusa, niko nista ne moze da predvidi, ni posrednici ni bilo ko..
 
Член од
23 март 2020
Мислења
30
Поени од реакции
79
Danas nije bila ni jedna promena na polozitelno... definitivno vise ne slusam prorocanstva sa foruma.
Najbolje je sa vremena na vreme proveriti status i to je to, ocigledno da niko nista ne zna.
A koj ti javi tebe deka se so ke procitas tuka ke budi 100% taka? Ne slusal poke prorocanstva a prvi ste za pomos da molite bez da mrdnite 3 strani na nazad! Kraj kraeva fala kurcu deka nikoj nisto najtocno nemozi da ti kazi ni rabotat lugeto od forumot vo ministerstvoto nitu pa kuka imat do ministerstvo pa da "slusnat" koj koga ke bidi potpisan i objaven! Daj bidete stabilni sekoj sho se trudi da vi pomozi nagla mu se kacvate. 2 godini go sledam redovno forumot i gledam da ne komentiram za dzabe ama poslednite meseci ova e sranje bre luge bagri od planina slezeni brcat na sekoe za bezveza
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Intervju bt 29.10.2020, Obrazuvana prepiska 14.04.2021 na zadolzitelna. @Bibo azuriraj spisokot :).
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Danas nije bila ni jedna promena na polozitelno... definitivno vise ne slusam prorocanstva sa foruma.
Najbolje je sa vremena na vreme proveriti status i to je to, ocigledno da niko nista ne zna.
Се согласувам дека најави и прогнози за укази/промени не треба да се зимаат сериозно и не треба човек многу да се оптеретува со нив, но за волја на вистината најавата на марин вчера беше дека *четврток или петок* ќе има промени кон положително, не за денес:

utre imam signinfo deka sovetot za grazdanstvo ima sednica pa taka da od zadutre ili petok ke se menuvaat vo polozitelno, za ukazi ke vidime da se nadevame
Не дека го бранам марин или тврдам дека тие најави му се точни (стварно не знам од каде му е информацијата и колку е веродостојна) ама во секој случај не беше најавата дека денес ќе има промени. Освен ако некој друг спомнал такво нешто.

Ne tropaj gluposti @miskolo dade na ovoj forum verodostojni informaciii kolku site clenovi zaedno negovata neumorna rabota i posvetenost ne smee da se potceni nitu pak najmalku da se obezvlicuva. Strpete se kaj da e ke pocnat
Мислам дека коментарот му беше за најавата на марин, не за мисколо. Но во право си дека мисколо секогаш споделува 100% веродостојни информации за нови штотуку излезени укази.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
@Bibo samo da napomenem jos jednom da samo iznosim misljenje niti koga vredjam niti bilo sta..
Ono sto sam napisao je ziva istina, a to je da je samo spisak najsigurnije merilo dokle se stiglo i sta i da sve drugo treba da se uzme za rezervom, ne vidim da sam bilo sta lose rekao :)
Svakako, posto smo svi u istom sosu i svi delimo istu muku, najmanje sto nam treba je da se prepiremo oko gluposti.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
@Bibo samo da napomenem jos jednom da samo iznosim misljenje niti koga vredjem niti bilo sta..
Ono sto sam napisao je ziva istina, a to je da je samo spisak najsigurnije merilo dokle se stiglo i sta i da sve drugo treba da se uzme za rezervom, ne vidim da sam bilo sta lose rekao :)
Svakako, posto smo svi u istom sosu i svi delimo istu muku, najmanje sto nam treba je da se prepiremo oko gluposti.
Во право си! :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Pa videte vaka so ogled deka Radev mu go dade mandatot na Daniel Mitov za mandatar,Rumen sam si kaza deka vise nema obavezi,taka da ke si se vratat so Jotova na starata rabota edna od niv e Davanje na ukazi...
Toa sto gi mrzi da rabotat e druga prica posebno so adresi sto cekame po 6 meseci...Bitno e deka nema otkazi toa e najbitno znaci ke dobiete site! Utre vo Bugarija si e raboten den zatoa ocekuvajte promena vo statusi!
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2021
Мислења
47
Поени од реакции
113
Pa videte vaka so ogled deka Radev mu go dade mandatot na Daniel Mitov za mandatar,Rumen sam si kaza deka vise nema obavezi,taka da ke si se vratat so Jotova na starata rabota edna od niv e Davanje na ukazi...
Toa sto gi mrzi da rabotat e druga prica posebno so adresi sto cekame po 6 meseci...Bitno e deka nema otkazi toa e najbitno znaci ke dobiete site! Utre vo Bugarija si e raboten den zatoa ocekuvajte promena vo statusi!
Daj bože da ima ukazi veke 10 meseca čekam ukaz veke pri kraj sam i so nervi i so trpenie i so pari i so se
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Се согласувам дека најави и прогнози за укази/промени не треба да се зимаат сериозно и не треба човек многу да се оптеретува со нив, но за волја на вистината најавата на марин вчера беше дека *четврток или петок* ќе има промени кон положително, не за денес:



Не дека го бранам марин или тврдам дека тие најави му се точни (стварно не знам од каде му е информацијата и колку е веродостојна) ама во секој случај не беше најавата дека денес ќе има промени. Освен ако некој друг спомнал такво нешто.


Мислам дека коментарот му беше за најавата на марин, не за мисколо. Но во право си дека мисколо секогаш споделува 100% веродостојни информации за нови штотуку излезени укази.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
denes samo odbienite od denesnata sednica na sovetot se objaveni...za drugite za da im se smeni status treba zapisnikot od sednicata da se procesoira i so predlog ukaz od pominatite na denesniot sovet so potpis od ministerot za pravda da se ispratat na odobruvanje do Jotova. u moment na potpis od ministerot i izleguvanje na predlog ukazite preku arhivata na ministerstvoto do viceprezidentot togas se menuva statusot... (za da bide pojasno)
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
4
Zdravo decki me interesira dali nekoj ima iskustvo so podavanje dopolnitelni dokumenti po vtor pat? Veke ednas gi prativ preku posrednik originalnite izvodi so potvrada od klub ama toj voopsto ne mi e siguren pa sakam da gi pratam uste ednas da si bidam na sigurno. Bi imalo li nekoja vrska vo odlukata dokolku vo dosieto gi imam istite dopolnitelni dokumenti po dva pati? Fala mnogu
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
7
Поени од реакции
3
Мораш да пратиш молба прекку поштс до правосудие заедно со копија од пасош и се чека околу месец дена да стигне указот во амбасада. Молбата можеш и преку обична пошта да ја испратиш. Имаше урнек како изгледа молбата тука на форумот кој ја има нека ти ја испрати да не вртиш 100 страни наназад. Само пополнуваш име презиме број на преписка слични работи. Поздрав
Hvala puno! Nadam se da ce neko videti ob
Мораш да пратиш молба прекку поштс до правосудие заедно со копија од пасош и се чека околу месец дена да стигне указот во амбасада. Молбата можеш и преку обична пошта да ја испратиш. Имаше урнек како изгледа молбата тука на форумот кој ја има нека ти ја испрати да не вртиш 100 страни наназад. Само пополнуваш име презиме број на преписка слични работи. Поздрав
Hvala puno! Ako neko ima formu za ispunjavanje molbe, zamolila bih da mi posalje.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
Мој другар го подигна Указот во Битола 12 јануари . Пред една недела се сликаше во Конзулатот во Витола и му рекоа за месец дена ке му биде готов пасошот . Чисто како инфо. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom