Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Mislam deka nema vekje nekoj od noemvri da ceka pismo, ama od dekemvri eve jas sum. So ogled na faktot deka im bea celo vreme prazniki , ke se javam posle 20 da proveram. Inaku posrednikot sto do sega ne me izlazal za nisto, kaza deka maj sigurno ke stigne, nemal klient licno da ceka povekje od 6 meseci do sega. Pa ostanuva da vidime
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Mislam deka nema vekje nekoj od noemvri da ceka pismo, ama od dekemvri eve jas sum. So ogled na faktot deka im bea celo vreme prazniki , ke se javam posle 20 da proveram. Inaku posrednikot sto do sega ne me izlazal za nisto, kaza deka maj sigurno ke stigne, nemal klient licno da ceka povekje od 6 meseci do sega. Pa ostanuva da vidime
Blagodaram na info nie sme krajot na Noemvri pa ostanuva da cekame
A Eve mojot posrednikot rece deka ne znae koga isprakaat posta po sto nemal do sega klienti sto cekal od Frankfurt
A pismoto mi stasa Isto Kako I ovie od Bitola Sk za 2.5meseci...
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Jas sum baksus tuka ako nema vaa nedela ukaz oficialno se deaktiviram od forumot so ksmet imam neka si ebe i zivot i se !!!!!!
и јас сум со тебе со ист датум немој толку негативно, после дождот доаѓа сонце. И јас го мислев истото за себе ама не е секогаш се така црно. Ќе биде и тоа ќе биде и нашите државјанства ќе излезат па после ќе си чекаме за адреса итн. Ништо страшно сме дошле пред крајот на патот
 
Член од
4 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
53
Na 15.04.2021 go podignav ukazot.. 1
mesec skoro da se javuvam vo opstina sredec ili dzabe kje bide poshto ima mn pred mene so meseci
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Na 15.04.2021 go podignav ukazot.. 1
mesec skoro da se javuvam vo opstina sredec ili dzabe kje bide poshto ima mn pred mene so meseci
Ma javuvaj se , što ti e gajle što ima 5 meseci pred tebe. Gde svi tamo i gol Asan . :masa:
Se zezam ..najrano što e možno 2ipol do 3 meseci, barem taka bese periodov. Sin mi čekaše za malku 6 meseci preku Bitola a imaše členovi na koi za 2-3 meseci preku Skopje im stigna.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Ma javuvaj se , što ti e gajle što ima 5 meseci pred tebe. Gde svi tamo i gol Asan . :masa:
Se zezam ..najrano što e možno 2ipol do 3 meseci, barem taka bese periodov. Sin mi čekaše za malku 6 meseci preku Bitola a imaše členovi na koi za 2-3 meseci preku Skopje im stigna.
Tuka sum se uste cekam!!!
5.5meseci tocno do utre...
 
Член од
8 јануари 2019
Мислења
13
Поени од реакции
52
Mislam deka nema vekje nekoj od noemvri da ceka pismo, ama od dekemvri eve jas sum. So ogled na faktot deka im bea celo vreme prazniki , ke se javam posle 20 da proveram. Inaku posrednikot sto do sega ne me izlazal za nisto, kaza deka maj sigurno ke stigne, nemal klient licno da ceka povekje od 6 meseci do sega. Pa ostanuva da vidime
Jas cekam od 30ti dekemvri, uste nema nisto.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Поарно со закажување во Софија ке испадне ова?
 
Член од
9 април 2021
Мислења
15
Поени од реакции
23
Zdravo na site.Nova sum na forumot.Momentalno sum na status finalna 2 meseci...
Vo kratki crti nekoj da mi objasni uste koi proceduri pretstojat do pasos vo raka?Vi blagodaram.
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Поарно со закажување во Софија ке испадне ова?
Toa ne moze nikoj da go znae dali e podobro ili ne. Eve na pr nie koga gi podignavme ni rekoa podobro e da pocekame tri meseci, zasto vo toa vreme vo Sofija imase termini za avgust-septemvri i nikoj nemase somnez deka kje se izjalovi rabotata. A sega od ovaa vremenska perspektiva, se si mislam deka zgresiv, podobro da zakazev od Sofija otkolku da proveruvam po 100x vo denot dali mi odgovorile od Min za pravda ili dali nekoj na forumov se pofalil deka mu stignalo pismoto. Stana never ending story nekako. Dodeka stignam do pasos 5 god vekje kako kje napravam. Znam deka ima i beter sto cekaat...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom