Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Здраво
Да ве прашам да не знаете до каде се? И кога би добила промена на статус (ја видов листата го немаше мојот број) и искрено не се разбирам како одат со ред или преку ред. На интервју бев јули 2019
Имајте убав ден
Zdravo. Napisi ako sakas kade bese na intervju, Sofija ili Skopje/Bitola, od koga ti e obrazuvana prepiska i broj na prepiska (ne mora cel broj...ako si zapisala) i od koga si na finalna. I so kakvi dokumenti aplicirase. Vodime ovde eden spisok spored statusi, ke te stave Bibo vo nego i spored informaciite sto ke ni gi dades, ke sledis spored nego i ovde na forumot koga bi mozelo da ti se smeni statusot. Spisokot se apdejtira koga ima promeni vo statusite. Momentalno, jas cekav 5 i pol meseci na finalna, a vo momentot e preku 6 meseci.
Автоматски споено мислење:

Здраво
Да ве прашам да не знаете до каде се? И кога би добила промена на статус (ја видов листата го немаше мојот број) и искрено не се разбирам како одат со ред или преку ред. На интервју бев јули 2019
Имајте убав ден
Zdravo @Bibo , ako sakas stavi ja vo spisokot @Sara_3456 , t.e. nejzin brat, momentalno na finalna, ne znae od koga, predpostavuvam od januari 2021, intervju Sofija 9ti juli 2019, poteklo so umrenici od dedo, pradedo...najverojatno so potvrda od zdruzenie. Pozdrav.
 
Последно уредено:

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Ajde be neka stignat pismata vo lege 4 meseci cekam pleme nivno da ne ja oslobodvaat bugarija pm Ocaen sum veke
Ja 5 cekam mazala nisto ne znam sto globari ke rabotea tamo, ljudi na mesecina se kacija ovja edno pismo nemoza da go rascista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Neznam sto e rabotata ama od 12.11.2020 sum seuste na finalna vo 7 mesec ke vlezam na intervju cekav 19 mesec sto maler sum neznam taman ova ke projde polozitelno ke bide 2 godini daj boze da gresam ama izgubiv nadez
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Od kade go podigna I jas cekam pet ipol meseci....
I jas vlegvam vo 5 mesec...nemat vlada ali sepak trebit da brkaet bar malce rabota bez razlika administracijava epten ne profesionalno da se cekat pola godina od zemeno drzavjanstvo do pasos i slikajne e premnogu iskreno....Do pred edna godina se radvevme na izlezen ukaz ali sega radosta e na stignato pismo hahaha
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Ukaz turning into пасош ... Loading........:yid:
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Прашање за тие што во скоро време ја поминале границата со БГ, дали на граница ја проверуваат и фискалната од тестот што сте го направиле?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Јас септември финална - декември положително, ама указ изгледа ке почекам година дена.
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Jas 6 meseci cekam, za brzo vo 7mi mesec ke vlezam cekajci pismo . Nema da me cudi i dekemvri da mi stigne kako trgnalo
I jas cekam, 5ti mesec eve, taka sto tvojava izjava beter me razocaruva. Ulaz potpisan na 23 okt, izlezen vo sistem na 19 noe, podignat 4 jan. Celava procedura kje me fati 5.5 god. Vcera se slusnav so posrednikot, mi vika nema uste pristignato. Pocna panika da me fakja vekje. A deteto mi e na intervju na 11 maj i sega kje odi so drzavjanstvata moeto i na soprugot. Uste tamu da i napravat problem, kje me doutepaat. Samo za ova intervju letase do mk, potrosiv 500eur za da dojde, uste toa mi fali. Ako nekoj na forumov ima bilo kakva informacija okolu zastojot so adresi, neka pise ve molam.
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Zdravo dali e ovoj broj od Opstinata Sredec +35929872801
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Da toa e brojot, i od prilija sekogas se javuvaat od 9 do 9ipol ama deneska vo Bugarija e praznik, ne rabotaat den na Armijata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fala Drugar da Praznik im e denes kaj mene eve 2 i pol meseci Pominaa od koga e podignato drzavajnstvoto pa da si ja Probame Srekjata da zvonime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom