Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
По еден указ во неделата... Со ова темпо положително ќе трае 12-13 месеци... Претходно "ни се посреќи" и со пролонгирањето на задолжителна (18-19 месеци) и финална (5,5-6 месеци). Не се нормални...
Ne znam vo koja drzava vo svetot go ima ova, ali toa e. Nikoj ne ni e kriv sto porano ne sme izvadile pasosi :)
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Jas od 18 dekemvri nemam stignato pismo. Proveriv na 2ri april, toj e brojot. Inace posle sto pati probuvanje krena... Kako sto trgna rabotava 5 meseci cela cekam , 6 i povekje do pismo ke ispadne..... Cela postapka knap 5 godini I
I so ti rekoja bas me zanimat za kolku vreme??? Nemam zivci iskreno da zvonam tolku pati deka ne vredit ne krivam nikoj pobrzo odese kaj mene procedurava do ukaz od nego od ukaz navamu 4 ti mesec od ko e izlezen ukazot da ne mojt coek da se slikat...a posrednivive se najiteresni ova ja vikaet brza postapka hahhaha
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
I so ti rekoja bas me zanimat za kolku vreme??? Nemam zivci iskreno da zvonam tolku pati deka ne vredit ne krivam nikoj pobrzo odese kaj mene procedurava do ukaz od nego od ukaz navamu 4 ti mesec od ko e izlezen ukazot da ne mojt coek da se slikat...a posrednivive se najiteresni ova ja vikaet brza postapka hahhaha
Aham! Gotovo... sobravte pari, najdovte smestaj, najdovte rabota, ostanuva uste da se slikate i kako go zimate pasosot odma da idete i pocnete da rabotite....
ste cekale tolku, uste nekoj mesec ne e problem da se strpite...
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
Aham! Gotovo... sobravte pari, najdovte smestaj, najdovte rabota, ostanuva uste da se slikate i kako go zimate pasosot odma da idete i pocnete da rabotite....
ste cekale tolku, uste nekoj mesec ne e problem da se strpite...
ti stvarno si nemas druga rabota. dno dna
Автоматски споено мислење:

I so ti rekoja bas me zanimat za kolku vreme??? Nemam zivci iskreno da zvonam tolku pati deka ne vredit ne krivam nikoj pobrzo odese kaj mene procedurava do ukaz od nego od ukaz navamu 4 ti mesec od ko e izlezen ukazot da ne mojt coek da se slikat...a posrednivive se najiteresni ova ja vikaet brza postapka hahhaha
Nemoze nikoj tocno da kaze koga, ke si cekame ....
Автоматски споено мислење:

I so ti rekoja bas me zanimat za kolku vreme??? Nemam zivci iskreno da zvonam tolku pati deka ne vredit ne krivam nikoj pobrzo odese kaj mene procedurava do ukaz od nego od ukaz navamu 4 ti mesec od ko e izlezen ukazot da ne mojt coek da se slikat...a posrednivive se najiteresni ova ja vikaet brza postapka hahhaha
nikoj ne moze da kaze koga .... pocetok na maj pak da se javam
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Aham! Gotovo... sobravte pari, najdovte smestaj, najdovte rabota, ostanuva uste da se slikate i kako go zimate pasosot odma da idete i pocnete da rabotite....
ste cekale tolku, uste nekoj mesec ne e problem da se strpite...
Druzee brkaj be rabota so se mesas kaj so ne ti e mestoo koj si ti da ti se pravdame...Strasna rabotaa hhhh
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Конзуливе во Битола и Скопје, после интервју и подавање документи не даваат потврда дека си подал, ливче или бројче?
Мене не ми дадоја ништо, да не ми ги изгубат документите :(
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Sada sam pogledao neki klip na youtube, neka devojka aplicirala za italijansko drzavljanstvo po poreklu i za tri meseca joj odobrili drzavljanstvo, a mi po 5 godina cekamo.
Cak i lenji Italijani su 10 puta brzi od Bugara.
Doslo mi da placem od muke :D
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Sada sam pogledao neki klip na youtube, neka devojka aplicirala za italijansko drzavljanstvo po poreklu i za tri meseca joj odobrili drzavljanstvo, a mi po 5 godina cekamo.
Cak i lenji Italijani su 10 puta brzi od Bugara.
Doslo mi da placem od muke :D
Italija e drevna civilizacija niz minatoto najgolema imperija , Bugarija zaedno so cel Balkan porobena od sekogas. Ne sporeduvaj Imperator i Varvarin
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Italija e drevna civilizacija niz minatoto najgolema imperija , Bugarija zaedno so cel Balkan porobena od sekogas. Ne sporeduvaj Imperator i Varvarin
Остај древна, америка е од пред 100 години па пали и гасит.
Sada sam pogledao neki klip na youtube, neka devojka aplicirala za italijansko drzavljanstvo po poreklu i za tri meseca joj odobrili drzavljanstvo, a mi po 5 godina cekamo.
Cak i lenji Italijani su 10 puta brzi od Bugara.
Doslo mi da placem od muke :D
Jel svaki srbin moze da potrazi bg drzavljanstvo ili samo do grad Nish?
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Остај древна, америка е од пред 100 години па пали и гасит.

Jel svaki srbin moze da potrazi bg drzavljanstvo ili samo do grad Nish?
Ne znam, ja sam preko Makedonije ;)
Автоматски споено мислење:

Italija e drevna civilizacija niz minatoto najgolema imperija , Bugarija zaedno so cel Balkan porobena od sekogas. Ne sporeduvaj Imperator i Varvarin
To nije nikakvo opravdanje i nema ama bas nikakve veze sa brzinom dobijanja drzavljanstva.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom