Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Neverovatno zetmi go dobi Ukaz 39,polozitelno septemvri sega proveri bese 11 meseci za dopolnitelna provera koga bese finalna mu baraa dopolnitelni dokumenti status imase,i posle 11 meseci dopolnitelna pa finalna samo 1 mesec i polozitelna od septemvri 2020,pocnata procedura mislam kraj na 2017g
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Neverovatno zetmi go dobi Ukaz 39,polozitelno septemvri sega proveri bese 11 meseci za dopolnitelna provera koga bese finalna mu baraa dopolnitelni dokumenti status imase,i posle 11 meseci dopolnitelna pa finalna samo 1 mesec i polozitelna od septemvri 2020,pocnata procedura mislam kraj na 2017g
Cestitki
 
Член од
17 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
6
Zdravo, ima li nekoj stignano pismo do Sredec so podignano drzavjanstvo od januari .. fala pozz
Автоматски споено мислење:

Zdravo, ima li nekoj stignano pismo do Sredec so podignano drzavjanstvo od januari .. fala pozz
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
Zdravo na site, sakam da ve prasam deneska sabajle e pustena molbata direktno vo sofija za da mi go pratat ukazot vo bitola, pred nekoe vreme proveruvam mi se smenil statusot i pisuva deka e isprateno se zacudiv mn brzo, e sega dali treba odma da odam do ambasadata da brkam raboti ili treba da pocekam uste nekoja den da ne ne e uste stignato.. fala vi
Како ја прати молбата преку посредник или дхл ?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Член од
4 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
53
Како ја прати молбата преку посредник или дхл ?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Posrednik, minatata nedela pustiv polnomosno direkt vo Sofija so taksi, sabajle gi dostavil dokumentite preeska kaj 3 mi se smeni status pa toa mi bese da ne treba da pocekam ili da odam odma vo ambasada
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo dragi ljudi
Ke podnesuvam dokumenti za intervju i sum vo bunilo so zboruvanjeto Blgarski jazik na intervjuto. Jas nemam vrska od blgarski ama imam jaki dokumenti za predci pa me interesira dali ke pominam???
Posrednikot veli nemam gajle deka intervjuto ne go zemaat vo predvid.
Fala mnogu i prijatna vecer svima
 
Член од
19 март 2015
Мислења
47
Поени од реакции
40
Zdravo. Ima Li nekoj sta ja znae procedurata za bg drzavjanstvo preku ambasada,/konzulat?
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Zdravo, ima li nekoj stignano pismo do Sredec so podignano drzavjanstvo od januari .. fala pozz
Автоматски споено мислење:

Zdravo, ima li nekoj stignano pismo do Sredec so podignano drzavjanstvo od januari .. fala pozz
Nema nisto za sega izgleda od Januari cekam i jas od 14 ti Januari sum... bas praevme muabet so posrednikot vikase posle 20 ti April bi trebalo deka dekemvri sega go cistele.... Zvonev 10 pati Srdec ne mi krena nikoj 3 meseci pram deneska od ko e podignato drzavjanstvoto ama gledam imat lujge so cekaet pojke tek od Noemvri epten se zadolzi za zal...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom