Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
2
Со ПСР важи 72 часа се влегува само од Крива Паланка.
Јас бев вчера, 72 часа важи, можеш само да влезеш од Крива Паланка, ама можеш да излезеш на друг премин пр. Делчево.
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
12
Zdravo na site! Prasanjevo odamna bese postaveno, no ne bea mnogu raboti razjasneti i imase golema dilema okolu ova posle noviot sistem na podnesuvanje, pa dokolku nekoj aktivno sledi i bi znael da odgovori dali se baraat dopolnitelni dokumenti za tie sto veke se vo procedura t.e. se na status polozitelno? Vi blagodaram odnapred, so srekja na site!
 
Член од
4 април 2017
Мислења
31
Поени од реакции
53
Zdravo na site, sakam da ve prasam deneska sabajle e pustena molbata direktno vo sofija za da mi go pratat ukazot vo bitola, pred nekoe vreme proveruvam mi se smenil statusot i pisuva deka e isprateno se zacudiv mn brzo, e sega dali treba odma da odam do ambasadata da brkam raboti ili treba da pocekam uste nekoja den da ne ne e uste stignato.. fala vi
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
Zdravo na site, sakam da ve prasam deneska sabajle e pustena molbata direktno vo sofija za da mi go pratat ukazot vo bitola, pred nekoe vreme proveruvam mi se smenil statusot i pisuva deka e isprateno se zacudiv mn brzo, e sega dali treba odma da odam do ambasadata da brkam raboti ili treba da pocekam uste nekoja den da ne ne e uste stignato.. fala vi
Odi uste utre
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
Zdravo na site, sakam da ve prasam deneska sabajle e pustena molbata direktno vo sofija za da mi go pratat ukazot vo bitola, pred nekoe vreme proveruvam mi se smenil statusot i pisuva deka e isprateno se zacudiv mn brzo, e sega dali treba odma da odam do ambasadata da brkam raboti ili treba da pocekam uste nekoja den da ne ne e uste stignato.. fala vi
Mozes uste utre
 

Kajgana Shop

На врв Bottom