Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Da imav predvremena karta vo Kyustendil adresa, Sega ja smeniv adresata vo blagoev grad a maticniot mi ostana ist. So dobar Posrednik za 1 nedela mozes pasos vo dzeb
Автоматски споено мислење:


Drugar nema veze dali imas licna karta predvremena ili ne. I jas neveruvav ama se uveriv.se javiv na 5 posrednici i mi kazuvaa deka treba da cekam 4 meseca. Eve denes mi e vo raka Прегледај го приврзокот 290530
Nema vrska dali imas lk za privremen prestoj , si zvonil na 5 posrednici sitw ti kazale za 4 meseca , ali ti sepak si uspeal za 1 nedela da zavrses rab . Koja e tajnata na tvojo uspeh , da ne se lapate so jotova? Daj kazi koj moze da zabrse za 1.nedela davam 500 evra .. raduj se k.r na pijani zeni
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Braka i sestri Bugari,
Da Ve prasam dokolku znaete...
Intervju i procedura preku Sofija...
Dali po dobivanje na ukaz ako se isprati baranje za podiganje na ukaz od konzulat vo Nish (Srbija) moze pobrzo da se dojde do adresa i ponataka embg i pasosi ili isto e vremnski kako Sk ili Bt?!
Blagodaram odnapred
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Cestitki, so radosti i uspesi da go koristis. Te molam me interesira dali pred 3 god i 2 meseci, toa znaci vo februar 2018 podnese za proishod (vo DABC) ili ja podnese aplikacijata t.e. zakaza intrevju vo ministerstvo za pravda (ili vo ambasada/konzulat)
Neka ti bide jasno do juli mesec 2018 Se odeae preku Dabc,Se sto e posle juli mesec 2018 Se pogodi taa nepoogda dopolnitelni Dokumenti, Dokumenti pri intervju itn... Toa e rezultat na smena na politika, taka Da site sto Se posle Juli 2018 podrugo e, Mozes Da vidis I od spisokov na @ Bibo itn....
Автоматски споено мислење:

Braka i sestri Bugari,
Da Ve prasam dokolku znaete...
Intervju i procedura preku Sofija...
Dali po dobivanje na ukaz ako se isprati baranje za podiganje na ukaz od konzulat vo Nish (Srbija) moze pobrzo da se dojde do adresa i ponataka embg i pasosi ili isto e vremnski kako Sk ili Bt?!
Blagodaram odnapred
Procesot ti e ist dali od Bangladesh dali od Makedonija ... Vremetraenjeto e toa.... Srekjno
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Neka ti bide jasno do juli mesec 2018 Se odeae preku Dabc,Se sto e posle juli mesec 2018 Se pogodi taa nepoogda dopolnitelni Dokumenti, Dokumenti pri intervju itn... Toa e rezultat na smena na politika, taka Da site sto Se posle Juli 2018 podrugo e, Mozes Da vidis I od spisokov na @ Bibo itn....
Автоматски споено мислење:


Procesot ti e ist dali od Bangladesh dali od Makedonija ... Vremetraenjeto e toa.... Srekjno
@Bigo Ti nesto si gi izmesal rabotite , ama aj ne vazno , nie se razbravme so @Purfect
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
@Bigo Ti nesto si gi izmesal rabotite , ama aj ne vazno , nie se razbravme so @Purfect
Ej Da Se izvunuvam... Imam navika nabezina Da citam poraki... I pogresno gi svakjam :) sepak ostanuvam na prergodniot post posle juli 2018 Se desavaa sekakvi raboti taka Da..... Se razbirame neli pozz I izvini uste ednas :)
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Ej Da Se izvunuvam... Imam navika nabezina Da citam poraki... I pogresno gi svakjam :) sepak ostanuvam na prergodniot post posle juli 2018 Se desavaa sekakvi raboti taka Da..... Se razbirame neli pozz I izvini uste ednas :)
Nema problem, na site moze da ni se sluci :). Pozdrav
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Ukaz podignav 20. dekemvri vo ambasada vo Belgrad, denes mi posrednikot javi deka e pristignato.
Jas pred 7 dena im prakav mail na info@sredec-sofia.org da prasam, mi kaza deka ne e i da prasam za eden mesec. Posrednikot mi kaza deka tie od opstinata bili zafateni okolu izborite, oni gi stampat livcinjata i zatoa bese se stopirano. I posredniko bese prasal pred 3 dena mu kazaa nema nisto, a denes vo nedela se javil bidejki togas nemat tolko rabota i kazale deka e pristignato.
Luge, da ne ve laza nikoj, pismata se pristignati za 2-2ipol meseci tuku oni si ja odlagat rabotata, fatejte si nekoj dobar posrednik, ili nekoj ako ima licno da odi da prasa. Znaci nema nikakov problem so pismata tuku oni lazat i si odlagat rabota...
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здравејте пријатели. Ако можете да помогнете, с'брах всички документи и извадки и стари документи, всички преведени, с'што така, имам удостоверение за произход от dabc, исках да преподавам гражданство, но за две в'зрастни деца, нјакој знае ли какво да правја и колко б'рзо може да б'де. може би какво друго освен извадки и тези документи, както и стари работни книги и нјакои свидетелства на баба, които бих мог'л да приложа. благодарја предварително.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Ukaz podignav 20. dekemvri vo ambasada vo Belgrad, denes mi posrednikot javi deka e pristignato.
Jas pred 7 dena im prakav mail na info@sredec-sofia.org da prasam, mi kaza deka ne e i da prasam za eden mesec. Posrednikot mi kaza deka tie od opstinata bili zafateni okolu izborite, oni gi stampat livcinjata i zatoa bese se stopirano. I posredniko bese prasal pred 3 dena mu kazaa nema nisto, a denes vo nedela se javil bidejki togas nemat tolko rabota i kazale deka e pristignato.
Luge, da ne ve laza nikoj, pismata se pristignati za 2-2ipol meseci tuku oni si ja odlagat rabotata, fatejte si nekoj dobar posrednik, ili nekoj ako ima licno da odi da prasa. Znaci nema nikakov problem so pismata tuku oni lazat i si odlagat rabota...
кој ти е посредник?
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
136
Поени од реакции
621
DOBRI VESTI GERB I BATE BOJKO UBEDLIVO TEPAT , KOMUNISTITE BSP KATASTROFA , A I KARAKACANOV E VO NOVATA VLADA
Не се знае дали ќе успее да формира влада.

ГЕРБ освои 25,1 отсто под гласовите
главната опозициска сила во Бугарија БСП – 16,5 отсто
формацијата на Слави Трифонов „Има таков народ“ доби 16,2 проценти

„Има таков народ“ првично изјавува „Вие си поискахте властта и промјаната е неизбежна “ т.е начелно преферираат коалиција со БСП.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Не се знае дали ќе успее да формира влада.

ГЕРБ освои 25,1 отсто под гласовите
главната опозициска сила во Бугарија БСП – 16,5 отсто
формацијата на Слави Трифонов „Има таков народ“ доби 16,2 проценти

„Има таков народ“ првично изјавува „Вие си поискахте властта и промјаната е неизбежна “ т.е начелно преферираат коалиција со БСП.
taka e! bravo za nekoj sto prati situacija!!!
tesko deka ke se ima mnozinstvo za gerb da formira vlada... vo zbir so turciteni partijata na karakacanov pak nemaat mnozinstvo, najverojatno ke mu se desi gruevski-zaev scenario u pogled na toa cela opozija da dobie mandat i da se dogovorat za vlada samo za bojko da ne bide vlast... ke bide interesno i mislam dosta neizvesno....
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Ajde da ne spkuliram ali ode so gerb
Автоматски споено мислење:

taka e! bravo za nekoj sto prati situacija!!!
tesko deka ke se ima mnozinstvo za gerb da formira vlada... vo zbir so turciteni partijata na karakacanov pak nemaat mnozinstvo, najverojatno ke mu se desi gruevski-zaev scenario u pogled na toa cela opozija da dobie mandat i da se dogovorat za vlada samo za bojko da ne bide vlast... ke bide interesno i mislam dosta neizvesno....
Glup si , znae se koj pale gase u Blgarija , zatoa odmori malce i ne seri
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom