Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Popis ke ima i moj predlog vi e da se pisete bugari. Ke se ima uvid u toa sigurno vi kazuvam vmro na karakacanov i negovite botovi gi pratam. Ako dobijat na izbori ke se proveruva toa ( i osyajte muabeti nemozat ova ona) propaganda . Deneska podignat ukaz i edno dobro od ovaj forum so stvoruvas novi prijateli kako miskolo deckoto e car i mi se najde mi pomogna epten.
Автоматски споено мислење:

Ne sum bot niti Goebbels ali jas se pisuvam bugarin i doma zboreme bugarski pa neka pustat krivicna ovaa klosarija makedonska ke stasame.do dzambaski . Ako ima.nekoj problem.so.toa neka.mi se obrati aktivirame gi bg i evropa ke razbere. Kraj kraj so mi dava ovaa vukojebina .. nisto samo problwmi , izvrsiteli i se . Da zivee majka Bugarija
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Popis ke ima i moj predlog vi e da se pisete bugari. Ke se ima uvid u toa sigurno vi kazuvam vmro na karakacanov i negovite botovi gi pratam. Ako dobijat na izbori ke se proveruva toa ( i osyajte muabeti nemozat ova ona) propaganda . Deneska podignat ukaz i edno dobro od ovaj forum so stvoruvas novi prijateli kako miskolo deckoto e car i mi se najde mi pomogna epten.
Автоматски споено мислење:

Ne sum bot niti Goebbels ali jas se pisuvam bugarin i doma zboreme bugarski pa neka pustat krivicna ovaa klosarija makedonska ke stasame.do dzambaski . Ako ima.nekoj problem.so.toa neka.mi se obrati aktivirame gi bg i evropa ke razbere. Kraj kraj so mi dava ovaa vukojebina .. nisto samo problwmi , izvrsiteli i se . Da zivee majka Bugarija
I jas kje se pisam blgarin, no toa nema da moze da se proveruva nitu davaat potvrda ili fotokopija kako shto kazaa tie simoski kako se vika so popisot.
A antickite zaev i dimitrov neka jadat huja moj, takvi nesrejki ne drzat nadvor od eu. a tie si patuaat tamu vo brisel gazot im otapna pa im zdosadilo pojke
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
I jas kje se pisam blgarin, no toa nema da moze da se proveruva nitu davaat potvrda ili fotokopija kako shto kazaa tie simoski kako se vika so popisot.
A antickite zaev i dimitrov neka jadat huja moj, takvi nesrejki ne drzat nadvor od eu. a tie si patuaat tamu vo brisel gazot im otapna pa im zdosadilo pojke
Brat ja nemoza da kazam ni da ve nateram so da se pisete , nitu zboram na prazno koj kako saka neka me svane . Samo da ne ispadne posle zaso . Ke imat uvid u popiso ti garantiram .. toa e moj predlog naj dobronameren ,, pa sega koj saka neli ..
Автоматски споено мислење:

Za ovie so delat knigi pred ambasada nekna bile povilani na razgovor i se prateni od dbk. Moj prijatel.reagirase zatoa i pogledaj na fb status na dzambaski ... ne se plasete zastiteni ste od eu , koj gi ebe ovie nasite neka se zakanuvaat so krivicni mozam da izdrzam nekoja krivicna
 
Член од
18 март 2021
Мислења
6
Поени од реакции
5
Посредникот ми кажа дека нема веќе процедура за происход, сега директно се иде на интервју. Го смениле законот за државњанство.
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Dali nekoj znae kolku se plakja koga se slikas za pasos i licna karta vo Bitola? Dali imaat terminal za so karticka, kes ili pa vo banka treba da se uplati? Vi blagodaram
 
Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
Здраво, каде има Уни Банка најблизу до амбасадата во Скопје?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Decki Aj Ne sum vo tek, kje mi objasni nekoj sto e panikava so popisot, so dvojnite drzavjanstva :)
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Имаше одговори малку погоре дека пред 1900 и после 1918 проблем се само за ДАБЧ а дека минуваат во Правосудие. Така да извади и носи ги со потврда од Струмица, не можеш ништо да изгубиш а можеш многу да добиеш :) Да сум на твое место ги вадам и носам
Автоматски споено мислење:

Дечки знам дека е офтопик, но сакам да прашам дали некој има пријатели со БГ пасош што емигрирале во Канада и таму работат? Знам некои работи Канаѓаните ги олеснија,но не познавам ниту еден што отишол таму да работи со БГ пасош. Мислам на обичен работник, а не да е пилот,програмер и слично.
Некој ако е поупатен ќе го замолам да ми пише во приватна порака :)
Od ona sto jas sum citala za Canada e deka od dek 2017 so BG pasos mozes da odis kako turist i dovolno e da se najavis vo eTA sistem deka kje patuvas tamu uste pred da vlezes vo avion i mozes da ostanes do 6 meseci. Za podolgo ti treba ili rabotna viza ili studentska.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom