Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
4 март 2021
Мислења
27
Поени од реакции
60
Inervju 15.10.2019
Finalna 1.3.2021
Prilozeni dokumenti na intervju
(Izvodite mi bea prepis ne original)
Podsredniko za dopolnitelni dokumenti mi rece da mu dadam molba listo od intervjuto i samo original izvodite po koj e dobien proishodo prevedeni i legalizirani)
Prasanje dali samo toa mi e trebalo od dopolnitelni a isto mi rece deka gi pratil preku ambasada u sk dali e i toa mozno
Pls help ako treba use neso dali moze na finalna da se dostavat
 

Attachments

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Inervju 15.10.2019
Finalna 1.3.2021
Prilozeni dokumenti na intervju
(Izvodite mi bea prepis ne original)
Podsredniko za dopolnitelni dokumenti mi rece da mu dadam molba listo od intervjuto i samo original izvodite po koj e dobien proishodo prevedeni i legalizirani)
Prasanje dali samo toa mi e trebalo od dopolnitelni a isto mi rece deka gi pratil preku ambasada u sk dali e i toa mozno
Pls help ako treba use neso dali moze na finalna da se dostavat
Ako gi pratil ke bide ok ako si bil na zadolzitelna posle toa e kasno i se nosi licno vo sofija a ne na zimi majka
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Decki odamna ne sum na forumot,a mi treba pomos.Dali nekoj moze da mi kaze na koja strana mozam da gi najdam najnovite prasanja sto gi postavuvaat za vreme na intervjuto.Vi blagodaram odnapred.
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Decki odamna ne sum na forumot,a mi treba pomos.Dali nekoj moze da mi kaze na koja strana mozam da gi najdam najnovite prasanja sto gi postavuvaat za vreme na intervjuto.Vi blagodaram odnapred.
Vo gorniot desen agol imas Baraj, napisi "intervju prasanja" i izberi "ovoj forum" i ke najdes. Eve jas pobarav, imas na strana 4. Za se sto te interesira baraj na toj nacin. A za pravila, ceni, iskustva... koga ke ti treba vo "od" napisi @palekrstic , vo nejzinite postovi ke dobies odgovor bukvalno za se.

Bi trebalo site na forumov pred da prasaat prvo da pobaràt odgovor vo prethodnite postovi, ne e voopsto tesko, za da ne se opteretuva forumov so isti prasanja postojano!!!
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Vo gorniot desen agol imas Baraj, napisi "intervju prasanja" i izberi "ovoj forum" i ke najdes. Eve jas pobarav, imas na strana 4. No ova se ti napisav deka si nov, pa za se sto te interesira baraj na toj nacin. A za pravila, ceni, iskustva koga ke ti treba vo "od" napisi @palekrstic , vo nejzinite postovi ke dobies odgovor bukvalno za se
Blagodaram Bani
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
@Meh da te prasam za pismovo za adresa, se javuvase na brojot ili otide na licno vo opstinata za da prasas dali e stignato? Ako si bil licno sto gi prasa i dali moze nekoj drug da odi i da prasa vo moe ime dali e stignato? Fala, izvinete vake ama privatna poraka nemoze da pratam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сам, на телефон, на бројот од претходниот мој пост. Име и презиме, и ми потврдија со датумот на раѓање.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
da ne bide rabotava masovno pred popis ukazi na makedonci naednas da podelat?!
За 24 часа како си зачленил на форумов,а веќе 20 мислења си наштанцал од кои пола ти се офтопик,онака за занимација.Браос бе,супер ти тргнало
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Brajka, so izvodite od pradedo do mene posle kaj treba da se odi, vo ДАБЧ za proishod online treba da se aplicira ili treba da gi dostavam izvodite licno vo Sofija?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Што конкретно?
Да се зачлени на форумот повторно? Не гледам како е тоа можно.
А не гледам како е можно и да пишува офтопик (пошто во принцип не пишува така).

Ахам, сфатив. Значи сакаш да кажеш да си дочека повторно да се расправа со тиквари на темава.
ОКЕЈ. Извини. My bad...
Слободно продолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom