Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
ne mi se veruva deka tolku mnogu se ceka..mislam vo globala od intervju e 2ipol godini ili 2 godini i 8-9 meseci poveke ne ..zboruvam za bg drzavjanstvo posle toa ne znam...bidejki 2 godini veke stigna da se ceka za potpis i savi tuka use 6-8 meseci za potpis.gore dole tolku e. 3ipol godini e premnogu mislam.
Ne skokaj postovi koga citas, ti obasniv pogore, dve godini najmalku se ceka do polozitelno, a do potpis uste 9 meseci, najbrzo do pasos plus 5 meseci, toa e NAJMALKU 3 godini i 2 meseci
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Do kade se stignati so pismata od Sredec? Nekoi od Dekemvri sto podignale ukaz ima li?
Подигнат указ 18 ноември сеуште не е стигнато проверено последен пат во петокот.
На @Tina Gjo не е стигнато од 4ти ноември.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Ne skokaj postovi koga citas, ti obasniv pogore, dve godini najmalku se ceka do polozitelno, a do potpis uste 9 meseci, najbrzo do pasos plus 5 meseci, toa e NAJMALKU 3 godini i 2 meseci
Podneseno za proishod 11.10 2017 , intervju zakazano za 11.10 2018 , brojce izlezeno na 15 januari 2021 god , sega 18 mart da podignam , pa uste 3-4 meseci za egn i adresa .. pa neka izracuna kolku se ceka
 
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
Se sekjava nekoj koga imase posleden pat izbori vo BG, dali imalo zastoj vo rabotata po predmetite?
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Se sekjava nekoj koga imase posleden pat izbori vo BG, dali imalo zastoj vo rabotata po predmetite?
Da, ja se secam. Predao sam za proizhod u decembru 2016.u Sofiji i tada se cekalo za proizhod maksimalno 4 meseca. Medjutim, u martu 2017.su bili parlamentarni izbori i to me je zakacilo i proizhod sam dobio u septembru 2017. Bio je totalni zastoj nekoliko meseci u Sofiji.
Apsolutno nista se nije desavalo par meseci, ni ukazi ni statusi ni proizhod.
Pogledajte samo koliko je drzavljanstava izdato 2017.zvanicno i sve ce vam biti jasno koliko izbori uticu na ovaj proces.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Подигнат указ 18 ноември сеуште не е стигнато проверено последен пат во петокот.
На @Tina Gjo не е стигнато од 4ти ноември.
Za 18 Noemvri ajde I Se tera Nekako.... Da ne e stignato.... Ama od 4 Noemvri... Nema sansa... Duri I nekoi Se slikaaa...@TinaGjo malce gas na posrednikot Da mu dajs :)
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
kraj na Februari 2019 intervju Sofija, pocetok na Februari 2021 polozitelno, znaci 2 godini.
Zdravje uste 7 meseci do potpis, pa 3 meseci (ukazi vo ambasadi, egn itn.) do pasos vo raka ..
znaci momentalno vreme od intervju do pasos vo raka: 3 godini!
(normalno ako nema zastoi kako momentalniov za potpisuvanje ukazi...)
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
39
Da, ja se secam. Predao sam za proizhod u decembru 2016.u Sofiji i tada se cekalo za proizhod maksimalno 4 meseca. Medjutim, u martu 2017.su bili parlamentarni izbori i to me je zakacilo i proizhod sam dobio u septembru 2017. Bio je totalni zastoj 3 meseca u Sofiji.
Apsolutno nista se nije desavalo par meseci, ni ukazi ni statusi ni proizhod.
Pogledajte samo koliko je drzavljanstava izdato 2017.zvanicno i sve ce vam biti jasno koliko izbori uticu na ovaj proces.
Dali toa znaci deka ke ima zastoj za site tri fazi (zadolzitelna, finalna i polozitelno) ili samo polozitelno?
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Dali toa znaci deka ke ima zastoj za site tri fazi (zadolzitelna, finalna i polozitelno) ili samo polozitelno?
Stvarno ne znam. Nadam se da nece, medjutim secam se kako je bilo prosli put..
Nadajmo se da nece doci do promene vlasti i da ce se formirati vlada brzo jer ukoliko dodje do promene trebace vremena da se formira nova komisija, novi ministri i ko zna mozda neka nova pravila za dobijanje drzavljanstva.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Stvarno ne znam. Nadam se da nece, medjutim secam se kako je bilo prosli put..
Nadajmo se da nece doci do promene vlasti i da ce se formirati vlada brzo jer ukoliko dodje do promene trebace vremena da se formira nova komisija, novi ministri i ko zna mozda neka nova pravila za dobijanje drzavljanstva.
Po vtor pat li podnesuvas ?? Ako si podnel 2016 a sega si na finalna ..
Автоматски споено мислење:

Stvarno ne znam. Nadam se da nece, medjutim secam se kako je bilo prosli put..
Nadajmo se da nece doci do promene vlasti i da ce se formirati vlada brzo jer ukoliko dodje do promene trebace vremena da se formira nova komisija, novi ministri i ko zna mozda neka nova pravila za dobijanje drzavljanstva.
Ako padne Boyko i dojde BSP na vlast ke zabraveme na pasosi site
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
ako me razbiras... I Da info : do izbori vo Bg kje Se objavuva at 1 do 2 ukazi maksumum 1613061662...
  • Bigo
  • Мислење #8.785
  • 11 февруари 2021
  • Форум: Регион
  • Nekoi clenovi bea pametni :( za ZAL Ne e dobro vaka
  • .. Ama toa e... Slusajte sovet :(
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Po vtor pat li podnesuvas ?? Ako si podnel 2016 a sega si na finalna ..
Ne ne, prvi put podnosim. Napravio sam godinu dana pauzu od kad sam dobio proizhod, tada se mnogo cekalo da se zakaze za intervjj u Sofiji pa sam cekao da se mozda nesto promeni. U decembru 2018. sam zakazao intervju za jul 2019. po starom sistemu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom