Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
6
Eve nekoe info za da pomognam :
Cimerot bil na intevju na 25.02.2019 i e na polozitelno odprilika od 25.02.2021 i ceka ukaz.
A jas bev na intervju na 03.04.2019 i cekam polozitelna.
Pa ocekuvam mesecov Februari i kaj mene da se smeni na polozitelno.
Mart sme, ne FeBruari ;)
[/QUOTE]
Se izvinuvam na mojata greshka.
 
Член од
16 октомври 2019
Мислења
9
Поени од реакции
2
Zdravo zaminuvam vo sofija vo petok za podiganje ukaz koja e procedurata natamu za do pasos kolku vreme ke se ceka preku sofija vi blagodaram mnogu
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Некој да се пофали со промена во положително со интервју 10-19 Март/2019?
Ми треба инфо за да знам до кој датум се стигнати.
Tuka nekade si, pred desetina dena imase promeni od finalna vo polozitelno/otkaz so intervju mart 2019. Izvrti nekoja strana nazad i ke najdes.
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
Ipak rabotat kaj koleskata ima promena deka i e isprateno drzavjanstvo vo bt denes.
Inace pismoto go isprativme po normalna posta t. e preporacano.
Znaci ne mora da trosite pari za DHL.
Pokraj uplatnicata, kopija pasos i prijavata na adresa dali treba uste nekoi dopolnitelni dokumenti za podiganje vo Bitola?
Pozzzz
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Некој да се пофали со промена во положително со интервју 10-19 Март/2019?
Ми треба инфо за да знам до кој датум се стигнати.
Mislam deka se do 12mart 2019 so promena vi polezitelno . Jas pisav za drugar so bil ovaa data na intervju i minatata nedela mu se
Promeni.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Kampanjata za izbori pocnuva na 18 mesecov...bugarskata socijalna partija pisa!
Na ukazi zaboravete do 15 maj!
 
Член од
19 јануари 2021
Мислења
22
Поени од реакции
25
zdravo ljudi. ja sam u proceduri preko majke, ona ima drugacije prezime od mene jer se preudala, od dokumentacije sam predao moj izvod iz maticne knjige rodjenih, njen nov vencani list i sliku bugarskog pasosa i licne karte. sve originali. jel ume da kaze neko jel trebalo jos nesto ili je to sve ok?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Kampanjata za izbori pocnuva na 18 mesecov...bugarskata socijalna partija pisa!
Na ukazi zaboravete do 15 maj!
A kade ima oficialna izjava deka ke nema ukazi ? Ili si nagagame si prognozirame si prajme film. Znaci nema sansi 3 meseci da zakopaat ne veruvam i site posrednici sto gi prasav i sto imaat informacii vikaat nikogas nemalo za vreme na izbori takov zastooj pa ke nema ni sega ....
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
zdravo ljudi. ja sam u proceduri preko majke, ona ima drugacije prezime od mene jer se preudala, od dokumentacije sam predao moj izvod iz maticne knjige rodjenih, njen nov vencani list i sliku bugarskog pasosa i licne karte. sve originali. jel ume da kaze neko jel trebalo jos nesto ili je to sve ok?
I izvod original na rodeni od tvojta majka ,
Автоматски споено мислење:

A kade ima oficialna izjava deka ke nema ukazi ? Ili si nagagame si prognozirame si prajme film. Znaci nema sansi 3 meseci da zakopaat ne veruvam i site posrednici sto gi prasav i sto imaat informacii vikaat nikogas nemalo za vreme na izbori takov zastooj pa ke nema ni sega ....
Nema nisto oficijalno od bsp , ni na fb ni na nivniot web
Автоматски споено мислење:

A kade ima oficialna izjava deka ke nema ukazi ? Ili si nagagame si prognozirame si prajme film. Znaci nema sansi 3 meseci da zakopaat ne veruvam i site posrednici sto gi prasav i sto imaat informacii vikaat nikogas nemalo za vreme na izbori takov zastooj pa ke nema ni sega ....
Nema nisto oficijalno od bsp , ni na fb ni na nivniot web
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
знае ли некој за кога заказуваат за подиганје на указ за во софија?кога има термин дали е сменето несто слушам сега имало за порано????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom