Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Abe stignato e pismoto vo sredec!Uste na 17.02.stigna.Pa posle toa otkako mu se javiv deka e stignato go cekam eve dosega da izvadi EGN.Inaku ukazot go podignav na 19. Noemvri od Bitola pa zedov postednik.Mu plativ za uslugata 250 evra do pasos!
Slab posrednik Bate.... Koa vekje stignalo pismoto, ti bi trebalo vekje Da imas Egn, on ima sredeno Se, Sega samo kalkulira so vreme I tura do Bg I nazad :) moj prijatel go podigna Ukazot 5 Noemvri... Se slikase vo Vtornikot vo BT... Taka Da OS covek do covek ima razlika, koj sovet dosaduvaj na posrednikot,, isto ko kola na servis ko kje odnesis :) Majstore do kaj e, inace ce cekas red :) Se nadevam me svakjas pozzz is to pobrzo da zavreses :)
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Zdravo na site ЧЕКАЧИ ko mene :)
Od noembri nemam pisano za da ne dosagjam... se blizi vremeto do promena i nov status, pa bi gi zamolil poiskusnite i upatenite da mi odgovorat...
Intervju vo Sofija na1 april 2019g, na finalna sum od 20 noemvri 2020... koga da ocekuvam polozitelno? (daj Boze)
Fala!
Koj broj na prepiska si ako ne e tajna. I jas ocekuvam mesecov promena
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Koliko ja razumem, kancelarija viceprezidenta je odvojena od Ministarstva pravde i parlamentarni izbori ne bi trebalo da uticu na potpisivanje ukaza.
Za toa i vikam razbral ama ne dorazbral samo da se tropa gluposti (glavno novite clenovi) i onaka cel forum go fana korona od dezinformaciii
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Za toa i vikam razbral ama ne dorazbral samo da se tropa gluposti (glavno novite clenovi) i onaka cel forum go fana korona od dezinformaciii
Logicno e bate... Kazav vo eden moj post koga Se raspravav so @Bibo slabo kje ima ukazi, daj boze Da ima turbo ama.... Kazuvuvam zatoa sto dodeka bev vo procedura jas istovo Se desavase I taka Da ova e moja analiza... Sega daj boze Da gresam pozzz :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom