Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Лоша ти е математиката.

13/11 добиено државјанство - преку Софија
(претходно испратена молба за земање од Битола)
17/11 земено од Битола, подавање за адреса
02/24 стигнато во Средец
(вадење ЕГН веднаш)
03/04 сликање во Битола

Чекање на готови документи, по скратена постапка - месец/и пол од денес.

--

Во ноемврито имаше термини за само државјанство/Указ земање во Софија за септември 2021.

--

Побивање на твојата математика - priceless.
@Meh Egn-to morase da se podigne vo Sofija? Na 03 april imas zakazano slikanje vo Bitola?, Posle toa pasosot ke go cekas da go podignes od Bitola? Kolku vreme ke go cekas posle slikanjeto dokolku platis za skratena postapka ? Prasuvam se ova zaradi orientacija kako e vo momentov.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Hello da ve izvestam deka moj drugar so bese na intervju 12.03.2019 denovive mu se smenil statusot od finalen pregled na polezitalno stanovishte.Na finalna bil od pocetok na noemvri.Ocigledno nema red so promenive od finalen pregled. Preku roditel vadi bg pasos.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
@Meh Egn-to morase da se podigne vo Sofija? Na 03 april imas zakazano slikanje vo Bitola?, Posle toa pasosot ke go cekas da go podignes od Bitola? Kolku vreme ke go cekas posle slikanjeto dokolku platis za skratena postapka ? Prasuvam se ova zaradi orientacija kako e vo momentov.
Ќе update утре.

*03/04 е всушност 4-ти март. Сум ги сменал бројките. Оф...
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2020
Мислења
62
Поени од реакции
121
Zdravo na site ЧЕКАЧИ ko mene :)
Od noembri nemam pisano za da ne dosagjam... se blizi vremeto do promena i nov status, pa bi gi zamolil poiskusnite i upatenite da mi odgovorat...
Intervju vo Sofija na1 april 2019g, na finalna sum od 20 noemvri 2020... koga da ocekuvam polozitelno? (daj Boze)
Fala!
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Zdravo na site ЧЕКАЧИ ko mene :)
Od noembri nemam pisano za da ne dosagjam... se blizi vremeto do promena i nov status, pa bi gi zamolil poiskusnite i upatenite da mi odgovorat...
Intervju vo Sofija na1 april 2019g, na finalna sum od 20 noemvri 2020... koga da ocekuvam polozitelno? (daj Boze)
Fala!
Pogore pishaa deka ima promena na status od finalna vo polozitelno so intervju na 14 Mart ako ne se lazam, taka da ovaa nedela ili narednata treba da ti se smeni status.

Pozdrav
 
Член од
11 ноември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
43
Интервју 13март2019
Финална 16-17септември уште нема промени
Автоматски споено мислење:

Интервју 13март2019
Финална 16-17септември уште нема промени
 
Член од
4 март 2021
Мислења
3
Поени од реакции
12
Zdravo prv pat pisuvam i ne sum mnogu vo tek, na intervju od 22.01.19 i sum na polozitelno nz tocno od koga ama mislam oktomvri 2020 koga da ocekuvam ukaz , pozdrav
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Na drugar sega vo petokot mu se smeni deka drzavjanstvoto mu e isorateno vo bitola koga moze da go podigne adresa da prijavi
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Rano ti e... Jas maticen cekav 2.5 meseci :)
Abe stignato e pismoto vo sredec!Uste na 17.02.stigna.Pa posle toa otkako mu se javiv deka e stignato go cekam eve dosega da izvadi EGN.Inaku ukazot go podignav na 19. Noemvri od Bitola pa zedov postednik.Mu plativ za uslugata 250 evra do pasos!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom