Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 октомври 2020
Мислења
6
Поени од реакции
18
ГЛАДНА КОКОШКА ПРОСО СОНУВА. ЈАС ИМАМ 10 ДРУГАРИ СИТЕ ЌЕ СЕ ПИШАТ БУГАРИ САМО НЕКА И ДАДАТ УКАЗ ЗА 9 МЕСЕЦИ :) ЗА ЖАЛ НИКОЈ НЕ ВИ ДАВА ПАСОШ ЗА 9 МЕСЕЦИ ИМАТ СИ БРОЈКА КОЛКУ НАЈМНОГУ МОЖАТ ДА ДАДАТ ГОДИШНО НЕ МОЖЕ ОНИ КОЛКУ САКААТ.
НЕ ПОТПАЃАЈТЕ НА ВАКВИ ГЛУПИ ОБЈАВИ. КАЈ СТЕ ГО ПРОЧИТАЛЕ ПИШЕТЕ НЕКА ВИ ПРАТАТ ЛИНК ЗАКОНОТ ДА ГО ВИДЕТЕ КАДЕ ГО ПИШУВА ТОА :)

Кога го објават целосниот закон кој сега е во процедура поддржан,а не ми се бара линкови али многу бугарски портали и политичари споделуваат за овој предлог закон. Позз
 
Член од
6 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
6
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Автоматски споено мислење:

Oprosti drug,kakoi e to zavrsno veshtacenje? Ne li je polozitelno?
Moja greshka se izvinuvam na polozitelno bil i ceka ukaz.
( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија ).
 
Последно уредено:

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Дали може да се влезе во Бугарија доколку пасошот има уште 75 дена до истек, некако прават ли отстапка на граница доколку имаш резервација и дека ке се вратиш за 3 дена ??

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Дали може да се влезе во Бугарија доколку пасошот има уште 75 дена до истек, некако прават ли отстапка на граница доколку имаш резервација и дека ке се вратиш за 3 дена ??

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
vakvi raboti ke si prasas vo bg ambasada ne ovde...
 
Член од
6 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
29
Дали може да се влезе во Бугарија доколку пасошот има уште 75 дена до истек, некако прават ли отстапка на граница доколку имаш резервација и дека ке се вратиш за 3 дена ??

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
mozes jas vlegov i izlegov a imav uste 15 dena vaznost
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Дали може да се влезе во Бугарија доколку пасошот има уште 75 дена до истек, некако прават ли отстапка на граница доколку имаш резервација и дека ке се вратиш за 3 дена ??

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
ќе си пуштиш 20 лева и без проблем минеш.
Неколку пати кога сме оделе за Банско на другарите имале важност уште месец дена па минеле со 20 лева
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
20
Поени од реакции
46
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
39
Дечки знае ли некој дали вицепрезидентот има увид на прекршоци направени во подоцнежна фаза? Пример поминуваш задолжителна и финална проверка и меѓувремено додека си на положително те фаќаат дека работиш на црно во ЕУ. Знам имаше еден член што зема државјанство и со забрана за ЕУ но од како му беше одобрен указот.
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Ako ima nekoj da ja postira molbata za adresa vo sofija...onaja kamejlija zima 350d za obicen list hartija :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom