Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
23 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите едно прашање до сите вас што знаат во врска со овој статус “Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија.”

Дали случајно го имаат некого одбиено со овој статус ? Фала ви
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
17
Поени од реакции
51
Zdr drustvo sakam da prasam za mislenje. Imam bg predvremena l. karta so vaznos do 2023.dobiv ukaz i Sega treba da navedam adresa koga ke go zemam ukazot. Kontaktirav nekoi posrednici i site kazuvaat razalucno. Eden veli moram segasnata adresa od predvremena l.karta. Nekoj veli mozam lege 6 da ja stavam. Nekoj vei nova da baram. Sovet
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Здраво на сите едно прашање до сите вас што знаат во врска со овој статус “Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија.”

Дали случајно го имаат некого одбиено со овој статус ? Фала ви
99% minat na polozitelno
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
@Петар Пан. Кога помина во статус положително? Те нема на списокот од Бибо, а корисно е да ни кажеш. Исто од кога беше на претходниот статус -финалина?
 
Последно уредено:

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Јас ќе се јавам в петок, па ќе информирам. Бар така ми спомнаа на телефон - да се јавам при кpај на оваа недела.
Се јавив денес, не издржа срце јуначко. :)

Стигнато е. Другите можете да пробате да прашате. Утре ќе ги средам документите и следни чекори ЕГН и сликање за пасош преку посредник (не сакам сега да се домалтретирувам).

Поздрав!
 
Член од
22 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
68
Interesna izjava na Rumen Radev. Screenshot_20210224-150755_Facebook.jpg
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Се јавив денес, не издржа срце јуначко. :)

Стигнато е. Другите можете да пробате да прашате. Утре ќе ги средам документите и следни чекори ЕГН и сликање за пасош преку посредник (не сакам сега да се домалтретирувам).

Поздрав!
So srekja I jas se javiv ne izdrzav mi rekoa drugata nedela so zdravje da te sluzi
Автоматски споено мислење:

Kako e kaj vas @Aleksandar92 @Tlo88 @Tina Gjo jas ne izdrzav do petok nema se uste nisto mi rekoa drugata nedela imase uste Eden clen mislam
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Kajgana Shop

На врв Bottom