Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Kako prvo procitii poubavo sto prasuvam potoa zbori aj da ti pojasnam na prethodnata strana pisuva kolku vreme treba pismoto da stigne....
A mirror prasanje e drugo taka da prociti uste ednac!!!
Ne se znae toa nikogas ima guzva na kolegata od koga podigna drzavjanstvoto udomnoto pismo mu stigna za 2 meseca(adresala lage 6)!
Maticen broj za 1 den so dobar posrednik i istiot den slikanje vo Sofija za pasos!
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Kako prvo procitii poubavo sto prasuvam potoa zbori aj da ti pojasnam na prethodnata strana pisuva kolku vreme treba pismoto da stigne....
A mirror prasanje e drugo taka da prociti uste ednac!!!
Pa 100 pati e odgovoreno za kolku vreme maticen, adresa kolku se ceka ..zavrti nekoja strana i ke PROCITIS , a ne da zamaras
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Некој побара број од посредникот на Пале. Ако може и мене да ми го пратите во порака. Благодарам.
Isto i na mene ..fala vi odnapred
Автоматски споено мислење:

Znaci jos niko nije dobio ukaz a da je bio na intervju 2019
Uste ne e 2018 iscistena ..kako sto gledam stignati se do dekemvri 2018 tie sto bile vo Sofija na intervju, a i nie sto sme bile vo Bitola mislam deka se do april 2018 stignati (jas sum juli 2018 vo Bitola i seuste nemam ukaz) ..ako odi po ovoj tek, moja pretpostavka e deka 2019ta ke ja pocnat avgust. Belkim da sum greska i da bide pobrzo :) site da si iscekame :)
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Isto i na mene ..fala vi odnapred
Автоматски споено мислење:


Uste ne e 2018 iscistena ..kako sto gledam stignati se do dekemvri 2018 tie sto bile vo Sofija na intervju, a i nie sto sme bile vo Bitola mislam deka se do april 2018 stignati (jas sum juli 2018 vo Bitola i seuste nemam ukaz) ..ako odi po ovoj tek, moja pretpostavka e deka 2019ta ke ja pocnat avgust. Belkim da sum greska i da bide pobrzo :) site da si iscekame :)
Mnogu ti e cudna logikata ,stignati se do 13-12-2018 intrviju sofija a od 24-12 im se nerabotni denovi ,i kako ti dojde do zaklucok deka tie so itr.Sofija 2019 ke gi pocnat avgust.
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
Signato vo ambasada sega,ukaz od minatiot petok..Sam si prativ molba so kopija od pasos primena vo sogija na 05.2.2021
Автоматски споено мислење:

Signato vo ambasada sega,ukaz od minatiot petok..Sam si prativ molba so kopija od pasos primena vo sogija na 05.2.201
Прегледај го приврзокот 284947
mi se smeni sega pred 2 dena mojot postednik molba dade vo Sofija :D
Od ponedelnik da zvonime vo ambasada za podiganje
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
@filip007 Maticen br za kolku vreme izleva I posle toa uste kolku do slikanje
Akp pojdes sam da podades maticen izleguva za 7 dena.I so posrednik e tolku samo sto toj posto cesto go pravi patot vamu tamu ili pak ima tamu logistika ke ti gi podade dokumentite i ti ke odis tamu posle sedum dena za slikanje sto dava vpecatok deka "dobar"posrednik pravi cuda za eden den.Kako i da e maticniot e najdobro da go izvadis so posrednik, posebno zaradi kovidov i nepotrebni setanja vamu tamu.
Автоматски споено мислење:

A ako odis vo Sofija pobrzo li e i poeftino ili poskapo?
Vo Sofija e pobrzo no zaradi kovidov, zavisi so sto patuvas i zaradi kovid test so moras da go prais e malku poskapo i porizicno.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom