Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 јули 2020
Мислења
17
Поени од реакции
43
Pozdrav ljudi, ima li negde da pise koja je procedura posle statusa 4/polozitelno. Kako i gde se aplicira za podzanje drzavljanstva? Hvala unapred.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
би било супер да има денес да ги усреќат колегиве што се од Јуни на положително,
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
epten kasnat mene mi pisuvase deka bil potpisan ukaz 278/2020 na 03.12.2020 a go objavija na 05.02.2021 taka da 2 meseci i 2 dena
Toa znaci deka juli e potpisan samo se ceka objava najverovarno i avgust posto skoro i da nema prepiski i del septemvri
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Samo vikate daj Ukaz i koga ke dobiete pak ke sedite vo mk! Pola od vas!
nemas obvrski vo zivotot? zena deca nesto da istreniras da srabotis da iscistis da prosetas za zdravje malce ?
da se educiras nesto da naucis ili da pomozis na nekoj, tuka ke brcis sega koj zosto zema?
mozi si zema nekoj oti stvarno e Bugarin se oseka taka, so jadis lajna sram ne ti e?
notifikacija mi stiga si vikam lele UKAZ a to bobanco se posral
daj ziti Boga olabajte so OFF TOPIC @Генерал prevzemi natamu ti si ekspert za preselba vo Germanskiot reon za prostata raja ko mene
Автоматски споено мислење:

Drugari ja sum nov od deneska registriran dobiv Juni 2020 polozitelen status,pa me interesira imam dadeno dop dokumenti,poradi koja pricina moze da me butnat vo polozitelen status?
Ako sedis MK ke te butnat, ako se preselis Germanija nema da te butnat prijatele
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
nemas obvrski vo zivotot? zena deca nesto da istreniras da srabotis da iscistis da prosetas za zdravje malce ?
da se educiras nesto da naucis ili da pomozis na nekoj, tuka ke brcis sega koj zosto zema?
mozi si zema nekoj oti stvarno e Bugarin se oseka taka, so jadis lajna sram ne ti e?
notifikacija mi stiga si vikam lele UKAZ a to bobanco se posral
daj ziti Boga olabajte so OFF TOPIC @Генерал prevzemi natamu ti si ekspert za preselba vo Germanskiot reon za prostata raja ko mene
Автоматски споено мислење:


Ako sedis MK ke te butnat, ako se preselis Germanija nema da te butnat prijatele
Da be tebe sekoja notifikacija Ukaz u 10 sabajle :P
Sam proveruvajsi imas user i pass!
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
@Bogdan12 sega proveriv vaka mi pisuva '"
  • Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.

so e ova sega? uste kolku imam da cekam?
Nee tvoj Ukaz ne lazi!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom