Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 јануари 2018
Мислења
10
Поени од реакции
53
Decki vaka :

Posrednikov mi kazhvit da ojme preku sofija, ama to ke trebit da chekam bajagi mnogu, vo sporedba so preku konzulat.

dokolku imat nekoj iskustvo so podiganje na ukaz od ambasada, do pasos vo raka ve molam da me kontaktirat vo privatna poraka!
blagodaram.
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
17
Može neko da mi objasni dokle sam stigao danas sam proverio i ovo mi je stiglo dal je to dobro ? Hvala puno svima unapred! По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Može neko da mi objasni dokle sam stigao danas sam proverio i ovo mi je stiglo dal je to dobro ? Hvala puno svima unapred! По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Нема промена во положително ни денес, здравје следната недела.
 
Член од
2 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
45
Zdravo dali Ako dva pati go propustis terminot za drzavjanstvo ima nekakov problem I kolku se ceka da se isprati vo ambasada vo Skopje ? Fala
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
43
Decki vaka :

Posrednikov mi kazhvit da ojme preku sofija, ama to ke trebit da chekam bajagi mnogu, vo sporedba so preku konzulat.

dokolku imat nekoj iskustvo so podiganje na ukaz od ambasada, do pasos vo raka ve molam da me kontaktirat vo privatna poraka!
blagodaram.
Bratko nemoj da se zezas ostavi ti posrednikot sto lupa podnesi si molba za da ti go ispratat vo ambasada kade i da si stiga za pomalku od nedela dena ili probaj i preku e mail do bugarskoto ministerstvo na pravosudie... @Půtîñöt eve ti uste eden dokaz covekot pisa pogore procitaj i ostavi tie posrednici, prati go forumov i ke bide se kako sto treba (Y) pozz
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Друштво Честитки за Сите што добија Указ !!!
Дали некој што Добил Указ од последните укази уверението дали вие испратено во Битола или Скопје а пред тоа сте испратиле Молба додека сте биле на Положителмо да ви се прати указот во Конзулат или Амбасада ?
 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
Потпишуваат по бројна преписка или датум откога си на положително?
Јас имам 208хх, а положително од 31.08. Не се по ред .. :D
99 posto potpisuvaat po dadutm na polozitelno
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Друштво Честитки за Сите што добија Указ !!!
Дали некој што Добил Указ од последните укази уверението дали вие испратено во Битола или Скопје а пред тоа сте испратиле Молба додека сте биле на Положителмо да ви се прати указот во Конзулат или Амбасада ?
Nemoj da saljes molbu pre ukaza
 
Член од
16 декември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
62
Zdravo imam edno prasanje kako e najdobro za ukaz da ti pratat vo ambasada ili konzulat pred ukazot da pratis molba ili otkako ke izleze ukazot poso tuka citam razni odgovori fala vi odnapred...
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Zdravo imam edno prasanje kako e najdobro za ukaz da ti pratat vo ambasada ili konzulat pred ukazot da pratis molba ili otkako ke izleze ukazot poso tuka citam razni odgovori fala vi odnapred...
Najdobro e BT konzulat i ako si na polozitelno vekje mozes da pratis molba pred da ti izleze ukazot. Imase clenovi koi napravija taka i odma koga im izleze ukazot im pisuvase deka e praten BT ili SK. Ama mozes i odkako ke ti izleze prakjas molba so kopija od pasos preku dhl do min za pravosudie toa stiga drugiot den i mene mi se smeni status za 1 nedela deka udostoverenieto e prateno vo BT


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
Здраво
Дечки мене пасошот ми е со поминат рок,новиот ќе го добијам за 1 месец +,-,
Прашајњето мие дали после указ можи да се прати молба со копија од истечен пасош,или да го чекам новиот?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom