Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Да споделам, 3 години од интервју во Софија, од 06.10.2020 сум на положително. Хм, како брзо лета времето ‍ и уште ќе си чекам.
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Советот изгледа не се состанува и затоа нема промени од финална во положително. Неизвесноста убива, проверувам секој ден по 5 пати. Луѓе што биле на интервју 3,5 месеци пред мене веќе имаат указ, јас и други како мене после две години од интервју уште сме на финална... Ваауу колку се нервирам, процедура почната 2017, сега е 2021 и уште сум на финална...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Danke!!Dali mozebi I tinimas podignato od Germania drzavjansto ili taka me zezas samo so Danke!! blagodaram
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site vaka jas zvonev denes vo opstina Srdec za EGN
Isprateno od 26/11 od Frankfurt
Dali nekoj I'ma isprateno isto od Frankfurt Dali isto se ceka cekav za drzavjansto isto kako I vie mesec ipol pa da spodeli nekoj ako I'ma
Moja bliska prijatelka samo stomme izvestia deka I bilo stignato pismoto od18/10 jas da spodelam inf sig na nekoj ke bidat od korist tie sto ste okolu zv si utre da si ostaneme kako edno semejstvo da prodolzime da spodeluvame ind ubava vecer..
Ne nemam od Germanija podignato.... Ne te zezam... Megjutoa mozno e Da Se vidime tamu gore :)
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Советот изгледа не се состанува и затоа нема промени од финална во положително. Неизвесноста убива, проверувам секој ден по 5 пати. Луѓе што биле на интервју 3,5 месеци пред мене веќе имаат указ, јас и други како мене после две години од интервју уште сме на финална... Ваауу колку се нервирам, процедура почната 2017, сега е 2021 и уште сум на финална...
Kje bide pobrzo kje se skrati vremeto na cekanje za status polozitelno
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Советот изгледа не се состанува и затоа нема промени од финална во положително. Неизвесноста убива, проверувам секој ден по 5 пати. Луѓе што биле на интервју 3,5 месеци пред мене веќе имаат указ, јас и други како мене после две години од интервју уште сме на финална... Ваауу колку се нервирам, процедура почната 2017, сега е 2021 и уште сум на финална...
Se sostanuva i odnapred e se reseno samo se kasni so objavuvanje zemajki go faktot deka objavija i otkazi od sovetot pred 2 nedeli od avgust 2020 finalna sto bea
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
26
Поени од реакции
15
Истиот ден, го праќаат преку мејл и само во Амбасада ти го принтаат за 5 минути.
Автоматски споено мислење:
Mene mi izleze ukazot od pred 10 dena se javiv 2 pati vo ambasada vo skopje velat uste ne e pristignat.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Mene mi izleze ukazot od pred 10 dena se javiv 2 pati vo ambasada vo skopje velat uste ne e pristignat.
А што ти пишува на страната кога проверуваш? Пишува дека е испратен во Амбасада? Да не одеше преку Софија па праќаше молба да ти го испратат?
Јас кога се јавив пред 2ипол месеца ми рекоа колешката има многу работа неможе да го најде, дојди кога можеш пред врата ќе ти го испртинтаме на лице место, утре дента отидов и го подигнав. Јас одев цела процедура преку Амбасада може тоа има влијание не знам.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
26
Поени од реакции
15
А што ти пишува на страната кога проверуваш? Пишува дека е испратен во Амбасада? Да не одеше преку Софија па праќаше молба да ти го испратат?
Јас кога се јавив пред 2ипол месеца ми рекоа колешката има многу работа неможе да го најде, дојди кога можеш пред врата ќе ти го испртинтаме на лице место, утре дента отидов и го подигнав. Јас одев цела процедура преку Амбасада може тоа има влијание не знам.
Da odev preku sofija pa posle so molba da mi se isprati vo skopje.Na stranata mi pisuva deka e isprateno vo skopje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom