Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Drugari vie sto dobivate ukazi zs vi e tolku tesko da pisete imam ukaz mile go nema sigurno dobil i ne se zamara,gledam ovde 10 juni ukaz,a od 9 clenot go nema,jas odma pisav imam ukaz
Zasto lugjeto se gadni i sebicni, samo gi interesira sto znaci toj i toj status, a nekat da dadat nikakvi informacii sto bi bile od korist na drugite. Mnogu gadna nacija za prezir.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
Дали имал некој ваков статус . Примени документи за колко врме да очекувам задолжителна


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Site mislevme deka ko ke ti izlezit brojot nemat da dosasvis... pisis i ovde i na fb, ovde dobi odgovor ama te mrzit da citas i samo dosadvis.. smiri se malku i ostaj da tecit procedurata.. sekako imas uste 3 god do ukaz
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Дали имал некој ваков статус . Примени документи за колко врме да очекувам задолжителна


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Znaci deka ti e primena molbata so poteklo predok kje treba da ti se smeni vo obrazuvana prepiska ili zadolzitelno proveruvaj si
Автоматски споено мислење:

Јас се решив да одам преку Софија. Со оглед на тоа дека имаат избори во Бугарија посигурна варијанта ми е Софија, преку амбасада би можела да се развлече процедурата.
Za koga ima sloboden termin?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Odlicen izbor....
Јас се решив да одам преку Софија. Со оглед на тоа дека имаат избори во Бугарија посигурна варијанта ми е Софија, преку амбасада би можела да се развлече процедурата.
NE ZALI Srcka... Istiot poteg I jas go napraviv... Vo Ponedelnik mi stiga pasosot :) Da odvev preku ambasada kje bese Mart mesec gotov.. A vaka vidi Sega razlika...SAKAM Da kazam koj kako e vo moznost momentalno pobrzo e vo Bg Da zavrsis rabota nego li tuka vo ambasada.. Pozzz..
Автоматски споено мислење:

Ako gledas deka nikoj ne ti odgovara znaci nikoj ne znae, i NE MORA 1000 pati da go postavuvas istoto prasanje!!
BRANKOO.... ZA EDNA GODINA SE CITAME TUKA DAJ BOZE ZDRAVJE :)
Автоматски споено мислење:

Zasto lugjeto se gadni i sebicni, samo gi interesira sto znaci toj i toj status, a nekat da dadat nikakvi informacii sto bi bile od korist na drugite. Mnogu gadna nacija za prezir.
So isklucok na nekoi..... :) @Blgarceto ???
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Дали имал некој ваков статус . Примени документи за колко врме да очекувам задолжителна

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
вака другар, од 3-6 месеци додека ти се промени у задолжителна, потоа ќе чекаш на задолжителна 14-18 месеца итн. Провери на првата страна, поточно првиот пост со многу детална информација за целата процедура што и како. Потоа следуваат уште безброј добри коментари од патешествието на повеќето членови кои одвоиле малку време да напишат како им течела целата процедура. Дури има и молби постирано, но за нив ќе дискутираме за година две. Сега стрпи се, кулирај и едуцирај се, имаш време до следна промена, додека стигнеш на финална уште минимум 2 години ќе ти требаат. Убав ден.
 
Член од
25 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
2
Zdravo ke moze li da dobijam broj ili e-mel od ambaasada da prasam za pasosot se slikav 19.11.2020 ili sto kako odi procedura oni li treba da zvonat ?
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
12
Поени од реакции
29
На 26.11.2020 ја сликавме внуката за пасош во конзулатот во Битола и во четвртокот го зедовме пасошот.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Zdravo ke moze li da dobijam broj ili e-mel od ambaasada da prasam za pasosot se slikav 19.11.2020 ili sto kako odi procedura oni li treba da zvonat ?
Ambasada sk... Ili Konzulat BT?
Автоматски споено мислење:

На 26.11.2020 ја сликавме внуката за пасош во конзулатот во Битола и во четвртокот го зедовме пасошот.
Mesec do mesec ipol.... OK si e :) kolku bese vnukata vozrast ako Ne e tajna? Pozz
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Сакам да пратам молба да ми го пратат указ когај ќе биде потпишан во амбасадата, а не знаем што е преписка номер и молба номер. Ако некој сака да објасни, фала
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Некој да сподели ако се има јавувано во скоро време во конзулатот во Битола ,на која дата закажуваат за интервју?
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Некој да сподели ако се има јавувано во скоро време во конзулатот во Битола ,на која дата закажуваат за интервју?
Ako ti se spremeni dokumentite se javuvas na 058058555 mislam oti e odma drugiot den jas pravev intervju prekuu bitola se javiv odma otidov na int pozz ama preku roditel

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom