Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Инфо од Бугарска Амбасада указите кога ги земате во истиот ден се праќаат документите за Софија, институциите ја кочат целата процедура околу адресите... @BiletooCobeto инфо од пред 1 час
Takva informacija na offcialniot sajt na bg ambasada nema :(
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Епа ради ваквите ко тебе ќе чекаат не 4 40 години за пасош простотилак на ниво не е инфо на сајт од вработените во амбасадата
Aj prekini vise da doogas na forumov so lazni vesti sekoe info mora da bide oficialno za da se svati seriozno...so vreganje i pcuenje ne si potreben na forumov i taka 4 pati te baniraa do sega..
 
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
zdravo. cekam potpis od 2020 tocno datum neznam no sigurno cekam 7 meseci.na intervju bev vo april 2018 vo konzulat bt.ako mozi nekoj da mi kazi do koe brojce se stignati so ukazi.pozz
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
zdravo.na polozitelno sum od 2020 tocno datum neznam no sigurno cekam 7 meseci.na intervju bev vo april 2018 vo konzulat bt.ako mozi nekoj da mi kazi do koe brojce se stignati so ukazi.pozz
kazi broj na pripiska inace do 25 maj se stignati..Ukaz 260 prepiska e preed 19xxx negde sega za sega,ama ima i decki sto cekaat od 16juni 2020 so prepiska pod 19xxx za zal kasa popara e!
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
kazi broj na pripiska inace do 25 maj se stignati..Ukaz 260 prepiska e preed 19xxx negde sega za sega,ama ima i decko sto cekaat od 16juni 2020 so prepiska pod 19xxx za zal kasa popara e!
Taka e ja sum toj decko so prepiska 173xxx taka da neka ni e gospod napomos :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Инфо од Бугарска Амбасада указите кога ги земате во истиот ден се праќаат документите за Софија, институциите ја кочат целата процедура околу адресите... @BiletooCobeto инфо од пред 1 час
Tocno :) Zastojot e vo MP...
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Si prodolzuva trendot 2 ukazi nedelno :) nema da go iscistat ni juli do izbori ako e vaka :(
 
Член од
18 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
3
Od dabc mi rekoa deka najkasno ponedelnik ke go pustele i moze sto dokumenti treba za intervju plus od tie sto gi dostaviv izvodite
Автоматски споено мислење:

Prasanja za intervju so se odgovori ako moze fala
Ce ve molam, koga podnesovte dokumenti za baranje proishod i kade
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Aj prekini vise da doogas na forumov so lazni vesti sekoe info mora da bide oficialno za da se svati seriozno...so vreganje i pcuenje ne si potreben na forumov i taka 4 pati te baniraa do sega..
@Bibo ti nesto pameten Se pravis gledam celo vreme so @Bogdan12 @gorancoo i @bobanco za razlika od vas jas pasosot go izvadiv za godina ipol 2018 taka da za informacii i itn ne mozete zasto ne vi drzi gzot a inace prodolzi si da si gi prais listite za toa si najpameten
 

Kajgana Shop

На врв Bottom