Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 јануари 2020
Мислења
39
Поени од реакции
23
Zdravo,da ve prasam Dali znaete do kade se stignati so proizhodite preku ambasada vo Skopje imam podneseno 2020 februar mesec seuste nema nisto , sakav da pocnam da gi sreduvam dokumentite za naredna etapa moze nekoj sto poveke e zapoznaen i skoro ja pominuval taa vtora etapa da mi pise vo poraka sto i kako treba vi blagodaram
Jas imam vo januar 2020 nema nisto vikaat godina i pol se cekalo preku konzulat
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Pozdrav do site, konecno promena i kaj mene od zadolzitelna vo finalna. intervju vo Sofija 26.06.2019 .Edno prasanje do site ? Ako dobijam otkaz da li postoe moznost da se dostavat dodatni dokumenti i prodolza postapka?
Ne postoi takva moznost brate robote strikno od novo so istite dokumenti Ali ne kuni pred ruka da si zavrsis na vreme se
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Sto e poentata sto pominuvaat na sovet so polozitelno a kaj vice-presidentot dobivaat OTKAZ ?? FINALEN EKSPRET PROVERUVAAT SE , NA SOVET PROVERUVAAT SE .... STO KU*R PROVERUVAAT KAJ VICEPRESIDENTOT I ODBIVAAT ..... stvarno mi e jasno gi obolea lugeto
Sea ke ti kazam cist primer sto mi go kaza posrednikot moj,pred 1 godina negova klientka bese odbiena,devojce rodeno vo skopje,ama nejzinite roditeli poteklo od crna gora,i nemoze preku pradedo nego nejziniot tetin se razbira na majkai sestra maz ima bg pasos i ovaja preku nego so izvodi od nea najkai tetkai,vencanica na tetka so titin i,kopija od negoviot pasos i lk i potvrda od lazar,pominuva zadolzitelna,finalna,polozitelno paga radi loso poteklo nee prvo koleno nee krvno svrzano...i da bea togas kako sega dopolnitelnite dokumenti na proverka kaj finalna ona kaj vice ke padnela pak znaci gi butaat radi poteklo...
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Уште нема Указ кај мене :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom