Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Cestito taka beshe i denes no zaradi eden covek koj bukvalno gi isprovocira vrabotenite ne znaejki da si go napise imeto i gradot od kade sto doagja se smeni cela rabota
sto mi kazuvas toj sto beshe so prijatelot neznaese kaj tera dosol so dve sliki mi kazuva prijatelov vristam toj pred ambasada deckoto kulturno im kazal ovoj se fatil so nego na prva da se objasnuva I edno mora da ni e jasno nie gi molime za pasos ne oni nas
Автоматски споено мислење:

Cestito taka beshe i denes no zaradi eden covek koj bukvalno gi isprovocira vrabotenite ne znaejki da si go napise imeto i gradot od kade sto doagja se smeni cela rabota
sto mi kazuvas toj sto beshe so prijatelot neznaese kaj tera dosol so dve sliki mi kazuva prijatelov vristam toj pred ambasada deckoto kulturno im kazal ovoj se fatil so nego na prva da se objasnuva I edno mora da ni e jasno nie gi molime za pasos ne oni nas
Автоматски споено мислење:

Cestito taka beshe i denes no zaradi eden covek koj bukvalno gi isprovocira vrabotenite ne znaejki da si go napise imeto i gradot od kade sto doagja se smeni cela rabota
sto mi kazuvas toj sto beshe so prijatelot neznaese kaj tera dosol so dve sliki mi kazuva prijatelov vristam toj pred ambasada deckoto kulturno im kazal ovoj se fatil so nego na prva da se objasnuva I edno mora da ni e jasno nie gi molime za pasos ne oni nas
Автоматски споено мислење:

Cestito taka beshe i denes no zaradi eden covek koj bukvalno gi isprovocira vrabotenite ne znaejki da si go napise imeto i gradot od kade sto doagja se smeni cela rabota
sto mi kazuvas toj sto beshe so prijatelot neznaese kaj tera dosol so dve sliki mi kazuva prijatelov vristam toj pred ambasada deckoto kulturno im kazal ovoj se fatil so nego na prva da se objasnuva I edno mora da ni e jasno nie gi molime za pasos ne oni nas
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
48
do 2 meseci negde se ceka posle dopolnitelna,zetmi cekase 2 meseci i 1 nedela i vleze vo polozitelna,a bese 11 meseci dopolnitelna...
Vo odnos na statusite zadolzitelna si odi,finalna nema moznost posto sovetot se sobira,a sega izbegaat grupiranja...nemaat zakon vo bg za online pregled na drzavjanstva,i zatoa sovetot se zasedava retko ama koga ke sedne cel mesec go resava...
Neka ne te laze posrednikot...sve si raboti ok vo odnos na statusite!
Pa zaradi toa. Mislam deka sovetot imal e pred nekoe vreme sednica ako pametam dobro nekoj spoena deka imalo e promeni na polozitelno taka da sega tek vo januari da se ceka.
A za posle 15ti muabetot bil deka se ke moze da prodolzelo da brkat raboti vo Sofija kako i do sega za porishodi, intervjua i drzavjanstva.
 
Член од
19 август 2020
Мислења
55
Поени од реакции
187
Конечно европски граѓанин :vozbud:

Еден долг процес, започнат септември 2016 кој завршува на 22.12.2020 со пасош во рака.
Се во знакот на број 1 и број 2 :D

Еве да прославеме со еден бугарски чалга стих :cool::D

ште чакам цели бели ношти с отворени за теб очи :D

132190967_2750039785258094_4630958591654923561_n.jpg




Ви посакувам на сите што чекате да си дочекате во најбрзо време.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Posle cekanje od 2 meseca i 7 dena od podiganje na ukaz od Bitola, denes mi se javija deka stignalo pismoto vo Bg ☺☺ Decki nema redosled, ovaa e lotarija pa sekoj so srekata Isto mi kaza posrednikot deka nerabotni denovi vo Bg se cetvrtok, petok i ponedelnik
koga go zema drzavjanstvoto koj datum vo bt??? @Bigo bigicaa ajde pucaj u vtornik klasicen paket za tebe novogodisen gi cistat i tie pred dva tri meseci ratatatata
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Posle cekanje od 2 meseca i 7 dena od podiganje na ukaz od Bitola, denes mi se javija deka stignalo pismoto vo Bg ☺☺ Decki nema redosled, ovaa e lotarija pa sekoj so srekata Isto mi kaza posrednikot deka nerabotni denovi vo Bg se cetvrtok, petok i ponedelnik
Evee go moeto info.... Samo cekav koj kje se pofali... Pisav vo psroslite postovi deka ima stignato pisma.... Pozzz@ SoMeso :)
Автоматски споено мислење:

@SoMeso se slusame???
Автоматски споено мислење:

Evee go moeto info.... Samo cekav koj kje se pofali... Pisav vo psroslite postovi deka ima stignato pisma.... Pozzz@ SoMeso :)
Автоматски споено мислење:

@SoMeso se slusame???
Mislam deka e stignato.... No kje vidime.. Kje piseme :)
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
@gorancoo Potvdra od bkk nosi na osnova koj predok, koja godina roden i da li imase razliki vo preziminja? Mislam oti izvodite od tetka, tetin ti se bile nepotrebni za dopolnitelno, bidejki toa ne pominuva veke.
Jas vcera podignav grazdanstvoto od ambasadata, mi kazaa tamu ne moze da imas 3, od edno treba da se otkazes, kazav vazi, ok
Ke videme kolko ke cekam sea da stigne vo opstinata
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
@gorancoo Potvdra od bkk nosi na osnova koj predok, koja godina roden i da li imase razliki vo preziminja? Mislam oti izvodite od tetka, tetin ti se bile nepotrebni za dopolnitelno, bidejki toa ne pominuva veke.
Jas vcera podignav grazdanstvoto od ambasadata, mi kazaa tamu ne moze da imas 3, od edno treba da se otkazes, kazav vazi, ok
Ke videme kolko ke cekam sea da stigne vo opstinata
Bugarite ti rekle ne mozes da imas 3 drzavjanstva :) ???
 
Член од
4 јуни 2020
Мислења
19
Поени од реакции
29
otprilika nekoj da zNaE ili ima so vakva prepiska 12424/2018 .. na drugar e na polozitelno e ali neznae od koga e staven vika maj juni e poloztelno ali ne mi se veruva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom