Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Isto i vo svedska ako ima soprug bg pasos zena deca avtomatski dobivaat pravo da ziveat rabotat vo taa zemja. Bez potreben bg pasos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Greska si.... Posle 6 meseci imaat pravo decata i soprugata da ziveat i rabota, a za Germanija isto e ova samo sto posle 3 meseci mozes da ja zemes familijata, sekako treba da prilozis primanja, Stan itn...
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Greska si.... Posle 6 meseci imaat pravo decata i soprugata da ziveat i rabota, a za Germanija isto e ova samo sto posle 3 meseci mozes da ja zemes familijata, sekako treba da prilozis primanja, Stan itn...
Brat cela familija mi e tamu ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Deneska ukaz 226 polozitelno 5 i 6 maj , od fb istiot vcera so dade info , ajdeeee
Автоматски споено мислење:

So dojavive stanuva vaka :)
Place your bets please :D
Kaj e dae ke pocnat po kladilnicive nasi da se kladat dali ke ima Ukaz denes!!!
Hahaa toa e brat mora da se nadame , ovoj vcera kaza i ispadna taka , deneska ke videme , ega da ima ovaa neizvesnost tesko se izdrzuva :)
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
27
Здраво. Едно прашање... На положително сум од 4 мај, во текот на вчерашниот ден им излезе указ на сите што бевме на положително од овој датум, ама кај мене немаше. Што е проблемот, дали не ги разгледуваат сите бројчиња истовремено или е нешто друго. Поздрав
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Здраво. Едно прашање... На положително сум од 4 мај, во текот на вчерашниот ден им излезе указ на сите што бевме на положително од овој датум, ама кај мене немаше. Што е проблемот, дали не ги разгледуваат сите бројчиња истовремено или е нешто друго. Поздрав
Stom si dosol do polozitelno . Dobar si

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Здраво. Едно прашање... На положително сум од 4 мај, во текот на вчерашниот ден им излезе указ на сите што бевме на положително од овој датум, ама кај мене немаше. Што е проблемот, дали не ги разгледуваат сите бројчиња истовремено или е нешто друго. Поздрав
Deneska treba da ima ukaz , pa vo nego ke bides vklucen
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Здраво. Едно прашање... На положително сум од 4 мај, во текот на вчерашниот ден им излезе указ на сите што бевме на положително од овој датум, ама кај мене немаше. Што е проблемот, дали не ги разгледуваат сите бројчиња истовремено или е нешто друго. Поздрав
Нема никакво значење, едноставно не си бил вклучен во тој указ и најверојатно во наредниот ќе бидеш :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom