Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Zdravo, dali nekoj znae da mi kaze koga tocno treba da dostavam dopolnitelni dokumenti posle kolku vreme od intervjuto, dali seuste treba da se nosat (po novo)? Nekoi vikaat ne treba....bev na intervju 03.11.2020 vo Sk

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ako si preku roditel ne oti ne vades proishod , ako si preku dedo treba istite dok da gi odneses dodeka si na status zadolzitelna ili eventualno rana faza finalna ( prvite 2 nedeli ) oti posle ke e docna
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
110
Поени од реакции
119
Ako si preku roditel ne oti ne vades proishod , ako si preku dedo treba istite dok da gi odneses dodeka si na status zadolzitelna ili eventualno rana faza finalna ( prvite 2 nedeli ) oti posle ke e docna
Preku dedo sum. Bidejki uste cekam brojce so koe ke mozam da proveruvam status, prv status e zadolzitelna? Posle od prilika kolku vreme se menuva na finalna? Da znam da spremam dokumenti posto za izvodi se ceka i po dva meseci.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Од подигање на указ до подигање на пасош.
Во тие 300 евра беа вклучени и таксите за указ и пасош
Da ne svatiš deka sega delam pamet, ama mnogu pari ti zemal, preteral. Jas sam brkav rabota. Site tie trošoci iznesuvaat točno 113 evra za pomladi luđe od 58 godini- Pošto jas imam poveće od 58 godini, mene me koštaše vkupno 85 evra. Preteruvaat posrednicite, ama luđeto posle tolku čekanje se pomireni so toa.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
zdravo denes bev za podnesuvanje za proishod.
na notar napraviv edna greska kade sto go pisuvam deteto ime prezime go zgresiv mesecot mesto 3 go pisav 5 s ali bi imalo nekoj problem za ponatamu?
ili e formalno samo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom