Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Zar nikoj na forumov ne dobi Ukaz :( i pomalce ocekuvano nema luge od 1 do 9 mart :(
 
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Cestitki
Bi sakal i jas da go napravam istoto
Ke mozes li da mi objasnis kako preku dhl go isprati adresa i sve?
Fala,

ke se javis na dhl ke si zakazes termin, doagjaat kaj tebe pred vrata. Kurirot ja pisuva adresata kade sto treba da se dostavi (imaj si ja spremeno ti, na angliski treba da e- mislam imeto na institucijata a adresata na latinica pisuvas. Toa ke te cini 2677 den i pratkata ke stigne sledniot raboten den.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Kad bi smanjili na 6 meseci bilo bi super iako je i to mnogo, ali u odnosu na 12 meseci deluje malo :D
 
Член од
5 мај 2020
Мислења
28
Поени од реакции
94
@Wolf5
Znam dosta ljudi koji nisu odneli dopunske papire i popadali na finalnom. Ko zna jos koliko je takvih. Po mom misljenju tu se sad ukazao prazan prostor sa brojem predmeta koji su dosli na red na potpisivanje pa je zbog toga doslo do ubrazanja. Mozda bude jos brze iz razloga sto mnogi nisu mogli da odu i odnesu papire u prolece zbog korone, zatvaranja granica...
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
@Wolf5
Znam dosta ljudi koji nisu odneli dopunske papire i popadali na finalnom. Ko zna jos koliko je takvih. Po mom misljenju tu se sad ukazao prazan prostor sa brojem predmeta koji su dosli na red na potpisivanje pa je zbog toga doslo do ubrazanja. Mozda bude jos brze iz razloga sto mnogi nisu mogli da odu i odnesu papire u prolece zbog korone, zatvaranja granica...
Moguce je i to, samo me plasi malo sledece godine su u martu parlamentarni izbori a u oktobru predsednicki, imam utisak da ce se opet usporiti krajem sledece godine potpisivanje ukaza zbog izbora...
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
@Wolf5
Znam dosta ljudi koji nisu odneli dopunske papire i popadali na finalnom. Ko zna jos koliko je takvih. Po mom misljenju tu se sad ukazao prazan prostor sa brojem predmeta koji su dosli na red na potpisivanje pa je zbog toga doslo do ubrazanja. Mozda bude jos brze iz razloga sto mnogi nisu mogli da odu i odnesu papire u prolece zbog korone, zatvaranja granica...
mislim da je tako ubrzuje se sta su mnogo dobili otkaz zbog sto nisu odneli plus nema dosta novi aplikanti, momentalno ovaj mesec je 1:2.5
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
17
Е па аирлија .
Со среќа на сите понатаму,чекањето некогаш се исплаќа.
Уште еднаш со среќа на сите.
Автоматски споено мислење:

Е па аирлија .
Со среќа на сите понатаму,чекањето некогаш се исплаќа.
Уште еднаш со среќа на сите.
 

Attachments

Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Е па аирлија .
Со среќа на сите понатаму,чекањето некогаш се исплаќа.
Уште еднаш со среќа на сите.
Автоматски споено мислење:
A drugite od februari 27 imate li Ukaz!
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Od site sto bevme grupate mene kako najvekje da mi trebase ama ete mene me odbija samo. Sega da znam deka kje vlezeme vo EU skoro sto ne veruvam da ne podnesuvam, ama nie vleguvame vo eu i nato vekje 15godini.
Ti zarem uste 4 godini cekase?
Автоматски споено мислење:


Ne mi ni pobara pravosudstvoto, posrednikot gi odnese na site, kaza izvadete si da gi pratam za sekoj slucaj.
Да. Во 2018 ми закажаа интервју, и еве сега дури во октомври ме потпишаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom