Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Bev preku zdruzenieto vo strumica isto kako i ostanatite koi bevme zaedno, posle intervjuto za sekoj slucaj dostavivme povtorno izvodi. Zabrana sum nemal, niti kazni, niti pak precekoruvanje od tri meseci, precekoruvanje imase eden od tie sto mu se smeni vo ukaz.

Nemam srekja ocigledno.
Nesto da ne si zgresil na intervjuto,mozebi sluzbenikot ti dal slaba ocenka i zatoa ne si pominal na sovet.Dali kaza narodnost blgarska nacionalnost blgarska grasdanstvoto makedonsko
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Od site sto bevme grupate mene kako najvekje da mi trebase ama ete mene me odbija samo. Sega da znam deka kje vlezeme vo EU skoro sto ne veruvam da ne podnesuvam, ama nie vleguvame vo eu i nato vekje 15godini.
Ti zarem uste 4 godini cekase?
Автоматски споено мислење:


Ne mi ni pobara pravosudstvoto, posrednikot gi odnese na site, kaza izvadete si da gi pratam za sekoj slucaj.
Makedonija će vleze vo evropska unija. Znaete li koga ? NA SVETI NIKOGAŠ, isto kako i Srbija. Zatoa brkajte si pasoši od sosednite državi (bugarija, Grcija), koj kako i kade može.
 
Член од
26 ноември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
14
Vaka koga pisuva znaci deka ne se odneseni vo pravosudie dok , 90% tuka mineme so potvrdi , najdi si dibar posrednik ako ti treba ke ti dadat forumdziite tuka broj od saglam posrednik , ne se otkazuvaj , vremeto si mine a tuka stanuva se poloso i poloso , zal mi e koga gledam deka nekoj strada od posrednici so ne se zamarat od koa ke i zemat parite , podnesi nanovo so saglam posrednik i potvrda od strumica , prati tyka na forumot i ke dobies , prwdnost imas sega so ke izvades duplikat proishot i avtomatski ke namales 1 godina cekanje , ne se otkazuvaj i so sreka
Sakam da kazam ako ne se odneseni moite, ne se odneseni i na drugite. Posrednikot mi e blizok i licen prijatel, znaci sansite mene da me utne se skoro nevozmozni. Negovo objasnuvanje e deka od deset eden kje vratat povtorno da si podnese, verojatno liceto sto gi pregleduvalo ne mu bil denot naj naj... Neznam dali da podnesuvam pak, mi skrsi film epten ova

I kaj mene ne pisuvase da se odnesat ama jas preku posrednikot gi odnesov...Dodeka si na zadolzitelna ne ti gi baraat,i za da vlezes vo finalna ne ti gi baraat nego koga ke pravi promena od finalna vo polozitelno togas zasedava sovet komisija od poveke clenovi...i togas ako nemas dopolnitelni,a si preku pradedo odma otkaz! Koga se nosat dop dokumenti tie se nosat so molba,izvodi umrenici i potvrda od lazar pak...jas 100e si plativ da mi gi odnese posrednikot dodeka bev na zadolzitelna..I mi dade brojce so pecat!
Kaj mene ne ni pisuvase da odnesam, vednas stom zavrsiv na intervju vo sofija ni rece izvadete si povtorno izvodi da im gi odnesam, znaci uste ne bese promeneto deka se naoga na zadolzitelna proverka. Mi se smeni vo finalna proverka vo juli godinava i nitu ednas statusot ne mi bese deka mi se potrebni dokumenti.
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Sakam da kazam ako ne se odneseni moite, ne se odneseni i na drugite. Posrednikot mi e blizok i licen prijatel, znaci sansite mene da me utne se skoro nevozmozni. Negovo objasnuvanje e deka od deset eden kje vratat povtorno da si podnese, verojatno liceto sto gi pregleduvalo ne mu bil denot naj naj... Neznam dali da podnesuvam pak, mi skrsi film epten ova



Kaj mene ne ni pisuvase da odnesam, vednas stom zavrsiv na intervju vo sofija ni rece izvadete si povtorno izvodi da im gi odnesam, znaci uste ne bese promeneto deka se naoga na zadolzitelna proverka. Mi se smeni vo finalna proverka vo juli godinava i nitu ednas statusot ne mi bese deka mi se potrebni dokumenti.
@stefisto
Dali proveri dali vo site dokumenti nemas razliki vo iminjata, preziminjata, datumite?
Proveri za da rascistis sto e pricina, zato sto ne veruvam deka bez pricina si odbien
Koja godina e roden predokot vrz osnova na koj barase proishod?
Dali dopolnitelnite dokumenti gi vadese za istiot predok ?
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Edno prasanje ja sum na polozitelno,e sega pradedomi se prazivase savevski,ama dedomi vo umrenica e saveski toa V-to ne mu go pisuva i majkami e saveska ama se razbira si pisuva ime na roditeli vo umrenicata dali bi imalo problem!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Edno prasanje ja sum na polozitelno,e sega pradedomi se prazivase savevski,ama dedomi vo umrenica e saveski toa V-to ne mu go pisuva i majkami e saveska ama se razbira si pisuva ime na roditeli vo umrenicata dali bi imalo problem!
Za edna bukva ne pravat problem, problem e ako si savev ili savic
 
Член од
26 ноември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
14
@stefisto
Dali proveri dali vo site dokumenti nemas razliki vo iminjata, preziminjata, datumite?
Proveri za da rascistis sto e pricina, zato sto ne veruvam deka bez pricina si odbien
Koja godina e roden predokot vrz osnova na koj barase proishod?
Dali dopolnitelnite dokumenti gi vadese za istiot predok ?
Se se sofpaga, datumite i dokumentite se korektni, izvadeni den dva pred da se dostavat, predokot e roden 1902
 

Kajgana Shop

На врв Bottom