Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Vaka Sega.... @Bigo se IZVINUVA NA SITE NA FORUMOV STO BEV DOSADEN, I SPAMAV, I ZAMARAV NA SEKOJ 2 POST, DECKI DOJDE DENOT JBG...... sekoj komentar, sugestija itn... Bese so cel da se pomogne ( Ne Zlonamerno) kolku kje mozam kje bidam aktiven tuka i kje pomagam kolku mozam BLAGODARNOST DO FORUMOV, ODREDENI CLENOVI ITN... DECKI ednostavno spodeluvajte info pomagajte se megju sebe itn... Koj kako saka neka svati.... @ Bigo sekogas so smajli, veruvajte se isplati :) I SEKOGAS SLUSAJTE POSTARI :) ( Ne Mislam na godinite, tuku na iskustvata :( SO TESKO SRCE...... SE GLEDAME TAMU NEKADE :)
Sto znaci postov @Bigo ? Deka nema poveke da ni ja apdejtiras tabelata? Nemoooj, bas ni e korisna, please
 
Член од
8 август 2020
Мислења
57
Поени од реакции
71
Kaj i da e treba da ti se smeni ovie denovi. Jas bev na intervju 08.04.2019 Sofia, mi se smeni pred nekoj den vo finalna, na 13.11.2020. Prepiska 100**/2019. Najverojatno tvoite dokumenti se vo druga papka vo drugo koshe od kancelarijata ili kaj drug sluzbenik.
pa jas bev na int sof na 10.6.2019 brojcheto mi e 164xx/2018 a kako tvoeto /2019 ne mi e jasno
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Decki izvinete ako zamaram ama mi treba sovet. So denesniot ukaz vlegov, mi stoi da si zakazam termin za podiganje vo Sofija. Dali da cekam 10 dena da se smeni samo za isprakjanje vo Skopje (ako se smeni) ili pred vreme da podnesam baranje za da mi go ispratat vo Skopje? Sigurna sum deka ste objasnile 1000x ama bar upatete me vo koj den da prebaruvam Fala mnogu!!!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Decki izvinete ako zamaram ama mi treba sovet. So denesniot ukaz vlegov, mi stoi da si zakazam termin za podiganje vo Sofija. Dali da cekam 10 dena da se smeni samo za isprakjanje vo Skopje (ako se smeni) ili pred vreme da podnesam baranje za da mi go ispratat vo Skopje? Sigurna sum deka ste objasnile 1000x ama bar upatete me vo koj den da prebaruvam Fala mnogu!!!
Почекај 10 ама работни денови,ако не се смени до тогаш нема воопшто да се смени,тогаш молба у амбасада/конзулат
 
Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Vaka Sega.... @Bigo se IZVINUVA NA SITE NA FORUMOV STO BEV DOSADEN, I SPAMAV, I ZAMARAV NA SEKOJ 2 POST, DECKI DOJDE DENOT JBG...... sekoj komentar, sugestija itn... Bese so cel da se pomogne ( Ne Zlonamerno) kolku kje mozam kje bidam aktiven tuka i kje pomagam kolku mozam BLAGODARNOST DO FORUMOV, ODREDENI CLENOVI ITN... DECKI ednostavno spodeluvajte info pomagajte se megju sebe itn... Koj kako saka neka svati.... @ Bigo sekogas so smajli, veruvajte se isplati :) I SEKOGAS SLUSAJTE POSTARI :) ( Ne Mislam na godinite, tuku na iskustvata :( SO TESKO SRCE...... SE GLEDAME TAMU NEKADE :)
Se najdobro, od srce. Pozdrav druze.
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Vaka prvo da ve pozdravam site na forumot i moram da vi se obratam posto gledkata deneska so ja vidov Sofija vo policija e strasna .Zboruvam za policijata kaj Marija Luiza vo centar kaj so veruvam mn napateni moj narod cekase vo ona kolona.
Ova go pisuvam od prosta pricina da vi otvoram ocite da ne ve tormozat posrednicite i ostavat da cekate tuka za slikanje ili bilo kaka rab so imate da ja obavite vo policija. Jas bev vo dr policija i zavrsiv rab bukvalno za 5 min ni koloni ni nisto se slikav i konecno pasos vo race .Se nadevam na nekoj ke mu pomognam so ova se najdobro .pozz
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Vaka Sega.... @Bigo se IZVINUVA NA SITE NA FORUMOV STO BEV DOSADEN, I SPAMAV, I ZAMARAV NA SEKOJ 2 POST, DECKI DOJDE DENOT JBG...... sekoj komentar, sugestija itn... Bese so cel da se pomogne ( Ne Zlonamerno) kolku kje mozam kje bidam aktiven tuka i kje pomagam kolku mozam BLAGODARNOST DO FORUMOV, ODREDENI CLENOVI ITN... DECKI ednostavno spodeluvajte info pomagajte se megju sebe itn... Koj kako saka neka svati.... @ Bigo sekogas so smajli, veruvajte se isplati :) I SEKOGAS SLUSAJTE POSTARI :) ( Ne Mislam na godinite, tuku na iskustvata :( SO TESKO SRCE...... SE GLEDAME TAMU NEKADE :)
Царче. Никогаш не си досаѓал не трескај зелени. :cautious:
 
Член од
5 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
10
Zdravo na site imam edno prasanje go podignav drzavjanstvoto pred nedela dena e sega za adresa sto treba ili toj listot sto go davaat vo ambasad da go potpolnis e za toa?
Prasanjeto mi e sto treba sega da pravam samo da cekam ili treba uste nesto da se dostavuva za adresata ?
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Aj da smenime tema od karanje da se fokusirame na problemi sto ne zasegaat site,sabajle sto go objaviv Ukazot na kolegata 206 sega proveruvame da rezervirame termin za podiganje preku Sofija 19 avgust 2021 najrano :LOL: neznae covek dali ds se smee ili place u pm...
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Bigo brate solenje pamet na dr mesto neli ?
Ima ovde clenovi sto visat na forumov da pomognat na drugi luge malce respekt za niv , za na kraj da dojde nekoj vakov da soli pamet toa e prost narod silna drzava.

Se iskluciv za moment nikoj ama bash nikoj ne mi ja kroj sudbinata sami birame. Zatoa evropa e daleku pred nas oti sekoj si gleda pred nosot .
Uste ednas se izvinuvam do site.
Ideme jako i napred so pogolema euforija stiskame palci .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom