Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
28
Nema dopolnitelna ili potpis od viceprezidenta,ili otkaz stom molbata vi razgledana od sovetot za grazdanstvo pogolemi sanasite se da dobies ukaz.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
:D
Decki mojot posrednik mi kaza za okolu 3 nedeli ke go izvadel drzavjanstvoto preku bitola
Jas sum so postapka preku sofija
Kako sto gledam na forumov kazuvaat deka do 2 meseci se cekalo
Mozno li e da se izvadi za 3 nedeli
Само знам дека без дополнителни документи , од брат , сестра, неколку на форумот кажаа дека добиле без проблем.
Da ama jas znam preku brat bez dopolnitelni dokumenti isto taka e odbien.
Автоматски споено мислење:

Ако си со документи од брат треба ли дополнителни документи?
Da
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Izvinete da prasam dali koga se zema drzavjanstvoto od konzulat mora da se nosi vencanica i izvod, i kako
se legaliziraaat i kade?Pozdrav.
 
Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
Zdravo do site, dali nekoj ima proveruvano preku ovaa strana za podignuvanje na pasos od konzulat vo Mk?
Автоматски споено мислење:

Дечки се сликав за ЛК и Пасош на 23 Септември во конзулатот во Битола, дали има некој некое инфо дали се стасани пасошите? Ми рекоа ќе ми се јават но сеуште се немат јавено.
Секој ден им звонам порано кај 10 часот, и ми велат јави се после 12-1 часот. Им звонам покасно и ми спуштат или никој не се јавува.
Isto, bez odgovor, nie se slikavme podocna, na 15ti oktomvri
 

Attachments

Член од
12 јануари 2020
Мислења
39
Поени од реакции
23
Zdravo ako moze nekoj da mi kaze kolku vreme se ceka za proishod preku konzulat bitola podadeni dokumenti na 23 01 2020
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
А јас со документи од брат, коски ми се тресат, многу на форумот си зедоа без дополнителни документи, трпение само
Јас документи преку сестра бев без дополнителни документи веќе имам пасош не се секирај само моли се денот да му е погоден кога ќе ја фатат твојата папка за потпис.
:angel:
Автоматски споено мислење:

Само знам дека без дополнителни документи , од брат , сестра, неколку на форумот кажаа дека добиле без проблем.
Ете јас не ми побараа дополнителни документи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom