Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Zdravo, nekoj ako ima informacija kolku cini potvrda od bugarski klub? Posrednikot mi bara ogromna dodatna suma, poradi promena vo zakonot za poteklo od 1900 do 1918. Poradi ova moral da dostavi dodaten dokument odnosno potvrdata. Spored nego ova cini dodatni 280 eur. Polozitelno sum od 10.03.2020, taka da dali bi mozel posle toa i sam da prodolzam bez nego?
Fala
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Zdravo, nekoj ako ima informacija kolku cini potvrda od bugarski klub? Posrednikot mi bara ogromna dodatna suma, poradi promena vo zakonot za poteklo od 1900 do 1918. Poradi ova moral da dostavi dodaten dokument odnosno potvrdata. Spored nego ova cini dodatni 280 eur. Polozitelno sum od 10.03.2020, taka da dali bi mozel posle toa i sam da prodolzam bez nego?
Fala
Со што документи си ти? Немаше потврда ?
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
Zdravo, nekoj ako ima informacija kolku cini potvrda od bugarski klub? Posrednikot mi bara ogromna dodatna suma, poradi promena vo zakonot za poteklo od 1900 do 1918. Poradi ova moral da dostavi dodaten dokument odnosno potvrdata. Spored nego ova cini dodatni 280 eur. Polozitelno sum od 10.03.2020, taka da dali bi mozel posle toa i sam da prodolzam bez nego?
Fala
Potvrda od Bugarski klub Strumica cini 1800den.
 

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Член од
15 јуни 2019
Мислења
115
Поени од реакции
428
Da, se bese dostaveno. Ova se pravda on dodatni dokumenti kao u slucaj da gi odbijat tie
Автоматски споено мислење:


Fala ti
I ako si vo moznost teraj si na dalje sama. Ovde na forumov ke se informiras za se. Dur i da zaglavis nekade, forumidjiite ke te posocat kon dobar posrednik.

Jas od mojot glup posrednik nitu traga nitu glas posle intervjuto vo Sofija, go blagoslovuvam forumov sekoj den :D
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Zdravo, nekoj ako ima informacija kolku cini potvrda od bugarski klub? Posrednikot mi bara ogromna dodatna suma, poradi promena vo zakonot za poteklo od 1900 do 1918. Poradi ova moral da dostavi dodaten dokument odnosno potvrdata. Spored nego ova cini dodatni 280 eur. Polozitelno sum od 10.03.2020, taka da dali bi mozel posle toa i sam da prodolzam bez nego?
Fala
Ako padnes sto posle,ili baraj drug posrednik ili daj 280e ti so edna plata vo zapadna evropa ke izvadis cela procedura za bg pasos i poveke
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Zdravo drustvo pozdrav ne znam kolko e tocno imam napraveno intervju bitola ni traga ni glas od broj na prepiska . Se javiv 2 pati ne bile stignati . Posrednikot veli deka bilo guzva vo ministerstvoto imale mnogu za rabota kolko e tocno ne znam pozdrav so sreka na site . 3 meseci od intervju posrednik mitko yanev strumica .

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Abe decki a mora potvrda od makedonsko bugarsko prijatelstvo ili bkks za da ne te odbijat ili moze i bez toj dokument, samo so izvodite od predci ?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo decki, dali moze da mi preporacate nekoj dobar posrednik za zapocnuvanje na procedura od pocetok? Fala
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Што означува делот "записване", на тие што добиле указ. Дали треба таму да се кликне?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom