Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo :)

Dali nekoj chlen ima ist vakov problem?
Statusot pri proverka mi e sleden:
“Образувана преписка N:XXXX/2018/27.04.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 123 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.”

Otkako kje pritisnam na „Записване“, mi otvara prozorec so drugo ime i prezime. Poleto e zamrznato i ne mozham da go promenam imeto.
Togas ne e tvoja prepiskata.
Gresno proveruvas.
Najsigurno ti e so broj na molba i pin ,znaci vo dvete polinja,ne vo najdolnoto.
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Pozdrav do site,
Da li posrednik moze da dostavi dopulnitelni dokumenti vo ministerstvoto bez ovlastuvanje i kako da bidam siguren deka gi dostavil dokumentite?
Blagodaram
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Mozes poreku posrednik,ke ti dade brojce so pecat od min za pravda na bg!
Jas go napraviv toa preku posrednik, prasav za brojce I pecat pri davanje dopplnitelni dokumenti, mi rece ne davale takvo nesto. Ili e taka ili si unovcil 100 I kusur evra, ne odnel nisto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Edno prasanje
Posrednikot me uveruva deka ke sredi za 10 dena da mozam da si go zemam drzavjanstvoto
Inaku Imam Termin za Mart 2021
Ima li sansi?
Те лажи за 10дена нема шанси да ти среди, а и да ти среди колку ќе те чини? Може и повеќе од досега што имаш дадено. Седи си и чекај го Март еве кај е, јас сум во Април и ќе одам директно во Софија и таму ќе платам за 8h да си го земам пасошот.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Jas go napraviv toa preku posrednik, prasav za brojce I pecat pri davanje dopplnitelni dokumenti, mi rece ne davale takvo nesto. Ili e taka ili si unovcil 100 I kusur evra, ne odnel nisto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
зависи кој талент е на шалтер, некој дава бројче некој не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom