Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 септември 2020
Мислења
21
Поени од реакции
52
Ako moze nekoj da mi odgovori
Udostoverenieto mi e prateno vo Skopje, no jas se naogam vo stranstvo i momentalno nemozam da patuvam do Makedonija. Dali moze so polnomosno da se zavrsi rabotata i ako moze da mi preporacate nekoj dobar posrednik.
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Edno prasanje do clenovite imase luge so se testiraja vo CJZ testot kazuvaja deka e 1850 den , se javiv vo Bitola za testiranje 3600 den e sega prasanjevo mi e zosto takva razlika ,Skopje edna cena a Bitola druga?
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
intervju 27.Feb 2019, Finalna 24.08.2020... edvaj cekam sleden status.
Ako vlezes vo polozitelno 99% ke dobies Ukaz,sega e problemot finalen experski pregled tuka pregleduvaat dali si dala dop dokumenti i sve ostalo,sto porano gi pravea i na polozitelno ama od maj 2020 najak status i najak problem i finalen experski pregled vikam 99% posto su Bugari ni e nisto sigurno :) Gledas i sama kade odbivaat po pregled od komisija Eveti od vcera
eden clen
bugarceta.jpg
 
Член од
9 јули 2020
Мислења
132
Поени од реакции
192
Ako vlezes vo polozitelno 99% ke dobies Ukaz,sega e problemot finalen experski pregled tuka pregleduvaat dali si dala dop dokumenti i sve ostalo,sto porano gi pravea i na polozitelno ama od maj 2020 najak status i najak problem i finalen experski pregled vikam 99% posto su Bugari ni e nisto sigurno :) Gledas i sama kade odbivaat po pregled od komisija Eveti od vcera
eden clen
Прегледај го приврзокот 274012
od koga bil na finalna dan znaes ovoj ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom