Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Gjabe e bratce ....nemozes da Se vodis po taa statistika ....barem unazad vidovme deka e kasa popara se kaj NIV nitu Pak imaat red.....Moe MISLENJE ....samo polozitelno da Se prati I malce Srekja ....kazuvam od licno iskustvo ....by the way cestitki do site koi dobija ukazi denovive I onie Sto kje dobijat ;)
Ovaja statistika e dobra da se znae kolku uste ukazi falat od 200 sto objavuaat godisno,a sega da polozitelna e losa rabotat 2 meseca paralelno,davaat ukazi nekad pocetok nekad kraj na mesec! Realno prosliot mesec bese krs samo 7 ukazi,ama ovoj 3 Ukazi prvata nedela moze da stigne ko sto bese 16 Ukazi mesecno :) bar se nadevame
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
36
Поени од реакции
47
Ceatitki, ako sakash malce info daj od tvoeto pateshestvie ako ne ti e tesko, fala
Pocnata procedura noemvri 2016 proizhod..zemen nekade pocetok na mart 2017. intervju vo sofija 2018 juli... 15 avgust 2019 promena vo finalna.. odneseni izvodi i potvrda po vtor pat... vo noemvri 2019 pobaraa potvrda za neosuduvanost nova zasto mislele deka taa sto sum ja dal e kopija....i januari 2020 polozitelno do denes... i denes ukaz.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
E da . Prosliot 7 ukazi ....a septemvri mesec imase 7 ukazi vo Eden den ( kade Sto injas bev potpisan ...) Taka da Pak kje recam Cista Srekja I Kako se sluzbenucite naspani :) ne se soglasuvam so toa deka imaat nekoe pravilo ....megjutoa od Moe iskustvo I Moe sledenje....do sega izleze poloztitelnoto najverodostojno...eve ako Jas gresam prasaj nekoj drug postar clen ;)
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
E da . Prosliot 7 ukazi ....a septemvri mesec imase 7 ukazi vo Eden den ( kade Sto injas bev potpisan ...) Taka da Pak kje recam Cista Srekja I Kako se sluzbenucite naspani :) ne se soglasuvam so toa deka imaat nekoe pravilo ....megjutoa od Moe iskustvo I Moe sledenje....do sega izleze poloztitelnoto najverodostojno...eve ako Jas gresam prasaj nekoj drug postar clen ;)
Pa mislam deka ja sum najstar clen 2010g se reg,ama napraviv greska koga mi vikase posrednikov moj sto ni e fam prijatel vo 2010g za 150e ke ti izvadam pasos jas ne ne se pisuvam Bugar,i na kraj 2018g podnesov i plativ 650e procedura plus 100e dop dokumenti x4 od porano ama sam sum si kriv....
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Koga ti se smeni od finalna?
jas bev na dopolnitelna i pred okolu dva meseci mi se smeni statuso deka mu pretstoi finalna proverka denes gledm deka se smenil povtorno koga tocno ne znam
Автоматски споено мислење:

Денес ти се смени во положително?
neznam koga se smenil tocno denes proveriv i vidov deka e smenet
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
И венчаница копија ако си женет/мажен :)
Извод дали треба интернационален или не, истото и за венчаница ме интересира. А ако имам деца дали треба изводи и за нив.
Благодарам
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
АЈДЕЕЕЕ БЕЕЕЕ УКАЗ 193 !!!!:drk:

Сакам да споделам со сите вас, СВЕТНА и чекор поблиску !
На сите ви посакувам среќа и што побргу да се радувате, доколку има некој било какви прашања, тука сум за сите вас !

1604686435352.png
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Извод дали треба интернационален или не, истото и за венчаница ме интересира. А ако имам деца дали треба изводи и за нив.
Благодарам
Не треба интернационален обичен извод и копија од венчаница.
Да изводи и од деца требаат доколку имаш деца.
Обични не интернационални и нема врска кога ти се извадени.
(y) Со среќа
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Одлично! Фала ти.



Знае некој дали уште можам да пријавам адреса на Лаге 6?
Da Eve denes mi Dade posrednikot ovaa adresa
Автоматски споено мислење:

околу два месеци
Dali za maticen br fala
Автоматски споено мислење:

So sreka da si go koristis Kade ja vodese procedurata konzulat ambasada ako ste bile preku ambasada ne e loso da mi dades inf kolku vreme cekase maticen broj blagodaram
Автоматски споено мислење:

Извод дали треба интернационален или не, истото и за венчаница ме интересира. А ако имам деца дали треба изводи и за нив.
Благодарам
Izvadi si go da si gi imas I mene posrednikot prvo mi vika obicno pa posle intrnacionalno da mi e mirna glavata mu napraviv so e sig sig e
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom