Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
3 pominati meseci uste nema brojce konzulat bitola odgovor nekoj pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
33
Zdravo cisto edno prasanje nice sto sme polozitelno juni za ukazi otprilika koga ke se ocekuva fala mnogu
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
27
Здраво, постапка започната во 2018
Интервју на 04.04.2019 во Софија, документи со изводи и посмртници и потврда од бугарско здружение, моментално сум на задолжителна, ставете ме на списокот.
Сега чекаме финална да дојди, ептен се издолжи ова... сите да дочекаме укази!
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Zdravo, poleka poleka dojde denot da se odi Sofija po ukaz, treba da odam sreda 11 Noemvri. Se nadevam I se molam deka dotogas ke bide se vo red so granicite :semolam: :semolam::angel:. Zakazav za PCR test vo Avicena - 3000 denari, se nadevam ke bide negativen. Posrednikot mi rece deka trebalo samo 2 slikicki. Drugata nedela ke pisam sto I kako.
Извод од матична книга ти треба исто да знаеш без разлика колку стар за адреса и за сликање.
Ако поднедуваш за адреса одма носи извод.
Автоматски споено мислење:

Дали некој има инфо дали е иста постапката за диплома од факултет?
Е за тоа не знам ама би требало да е баш истиов процес,превод и заверка на нотар.
Јас ослучив со диплома од средно зошто ми е полесно дипломата од факултет не сум ја ни земала со уверение не знам и полесно е со дипломата од средно.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Prašanje za onie koji denovive dobija ukazot. Za koj datum e možno da se zakaže izdavanje na ukaz vo ministerstvoto?
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Drugari ne sakam da mesam politika na forumov ama citam ako dosla partijata na Rumen Radev na vlast socijalisticka partija ke namalele so izdavanje na bugarski pasosi ili epten ke zategnele so poteklo, ako imas samo jako poteklo pasos!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom