Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Подигнат указ број 70 Софија од 04.06.2020 потпишан.
Почната процедура Октомври 2015год.
Интервју 07.02.2018год.
Потекло сестра бугарски пасош.
Со среќа на сите !!!
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Здраво екипо,

сестра ми беше на интервју Октомври 2019-та год. И кажаа дека за година до година ипол ќе и биде одобрено. Меѓутоа кога почна короната, баш тој период еден посредувач имаше напишано дека оние кои што биле на интервју на крајот на 2019-та треба пак да поднесат некои документи. Е сега работата е што сестра ми има поднесено преку БГ адвокатка која што си го има сменето бројот и никако не може да се стапе во контакт со неа. Дали има некој информации околу ова?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Neka rabotat samo ja sum feb neka bide samo pasosot kuferite se spakuvani


Sent from my iPhone using Tapatalk
One way ticket.
Автоматски споено мислење:

Здраво екипо,

сестра ми беше на интервју Октомври 2019-та год. И кажаа дека за година до година ипол ќе и биде одобрено. Меѓутоа кога почна короната, баш тој период еден посредувач имаше напишано дека оние кои што биле на интервју на крајот на 2019-та треба пак да поднесат некои документи. Е сега работата е што сестра ми има поднесено преку БГ адвокатка која што си го има сменето бројот и никако не може да се стапе во контакт со неа. Дали има некој информации околу ова?
Нека си продолжи со друг посредник или сама (имаш доволно информации на овој форум, за сите можни чекори - вклучително и за целосната документација што се поднесува).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom