Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Автоматски споено мислење:

Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Автоматски споено мислење:

Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Vcera ukazot bese za nas samo od forumot nemase luge so toj datum da potvrdat
Автоматски споено мислење:

Ke ve zamolam od forumov so polozitelno dekemvri 2019 da vidite dali ima izmeni Ukaz..
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
Koj broj na prepiska ste i od koga ste polozitelno ako moze da doznaeme?
Поднесување до МП (Софија) мај 2017 година
Интервју Софија јули 2018 година.
Финален септември 2019 година
Положително декември 2019 година
Указ од 22/10/2020
Преписка 117ХХ/2017
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Има указ 181/2020 за наши и указ 182/2020 за странци ,со среќа на сите!!!
Ete ja @palekrstic
Cisto objasni za kogo se ukazite ....ajde malce se molat site clenovi da objavuvaat nekoi promeni Dali ima ....da Se znae do nekade redot ,,,,ne Samo da Se prasuva ....
 
Член од
26 јуни 2018
Мислења
29
Поени од реакции
54
Здраво до сите,

Досега ја следев преписката 117ХХ/2018 што ми беше кажана како моја преписка кога се јавив во амбасада во Скопје - ова беше текот на настаните:

Интервју во Скопје - Јуни 2018 година.
Ми излезе преписка во Public.mjs.bg во Јули 2018 година
Финална - изгледа Август/Септември 2019 година
Положително 15 Јануари (тогаш проверив) 2020 година

Денес проверив дали имам добиено Указ/Државјанство проверувајќи ја горенаведената преписка, пишува дека Удостоверението ми е испратено во амбасада во Санкт Петербург-Русија !!!!!!!!!! Па сега незнам дали да се радувам дека сум добила указ или цело време сум следела погрешна преписка? Кога се јавив во амбасадата во Скопје и ми го издиктираа бројот на преписката, јас го повторив пополека на глас и од другата страна ми беше потврдено дека точно сум го запишала бројчето. Дали некој знае што можам да направам во ваква ситуација?

Има ли некој со положително Јануари 2020 што има добиено Указ?

Со среќа на сите што чекате!

Capture.JPG
 
Последно уредено:

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Здраво до сите,

Досега ја следев преписката 117ХХ/2018 што ми беше кажана како моја преписка кога се јавив во амбасада во Скопје - ова беше текот на настаните:

Интервју во Скопје - Јуни 2018 година.
Ми излезе преписка во Public.mjs.bg во Јули 2018 година
Финална - изгледа Август/Септември 2019 година
Положително 15 Јануари (тогаш проверив) 2020 година

Денес проверив дали имам добиено Указ/Државјанство проверувајќи ја горенаведената преписка, пишува дека Удостоверението ми е испратено во амбасада во Санкт Петербург-Русија !!!!!!!!!! Па сега незнам дали да се радувам дека сум добила указ или цело време сум следела погрешна преписка? Кога се јавив во амбасадата во Скопје и ми го издиктираа бројот на преписката, јас го повторив пополека на глас и од другата страна ми беше потврдено дека точно сум го запишала бројчето. Дали некој знае што можам да направам во ваква ситуација?

Има ли некој од Јануари 2020 што има добиено Указ?

Со среќа на сите што чекате!

Прегледај го приврзокот 271410
Ima pred 1 mesec negde 20 januari negde bese polozitelno!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom