Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Slusnav deka ELS agencijata za rabota u Germanija sreduvala za rabota u Germanija so bugarska lica karta, no ne vo bugarski firmi tuku vo McDonalds,KFC, Burgerking, i vikaat deka toa bilo legalno, sho mislite vie za toa?
Taa e dosta stara agencija i ne bi trebalo da e prevara.
Pa ako imas bg licna karta znaci si i bg drzavjanin i imas i bg pasos.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Slusnav deka ELS agencijata za rabota u Germanija sreduvala za rabota u Germanija so bugarska lica karta, no ne vo bugarski firmi tuku vo McDonalds,KFC, Burgerking, i vikaat deka toa bilo legalno, sho mislite vie za toa?
Taa e dosta stara agencija i ne bi trebalo da e prevara.
I so mk pasos mozesh da rabotis vo tie firmi bez problem samo ti treba potvrda od fakultet deka si redoven student
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Po se izgleda ova tromesecie e zavrseno so ukazi a od utre novo tromesecie i mnogu novi ukazi
Aj da vidime
Dali nekoj znae do koj ukaz se stignati
Ne mislam na ovoj 140 zs mislam imase i drugi okolu 170 mislam bese
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Po se izgleda ova tromesecie e zavrseno so ukazi a od utre novo tromesecie i mnogu novi ukazi
Aj da vidime
Dali nekoj znae do koj ukaz se stignati
Ne mislam na ovoj 140 zs mislam imase i drugi okolu 170 mislam bese
Do ukaz 171,ama pred mesec se objavia i 173 174 175 ama za stranci se tie...
Otprilika 200 ukazi na godisno nivo ima!
Falat mnogu ukazi samo do 171 ne se objaveni najmalce 12 ukazi,jas zborev so mojot posrednik on mi kaza deka ne se objaveni, a sredeni se site iskreno toj muabet site posrednici go pravat sega....
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Zakonski taa vazi samo za vo Bugarija i so nejze nemoze da se raboti vo dr drzavi, poverovatno tie rabotaat so makedonski pasosi i rabotni vizi vo tie kompanii.
Znam deka vazi samo za vo Bugarija, no oni rekoa mozelo da se raboti i so taa vo Germanija...mislev da ne ima nekoj nov zakon ili slicno, zaso taa agencija e mnogu stara i ne bi trebalo da e prevara. Ne znam sho da mislam...
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Znam deka vazi samo za vo Bugarija, no oni rekoa mozelo da se raboti i so taa vo Germanija...mislev da ne ima nekoj nov zakon ili slicno, zaso taa agencija e mnogu stara i ne bi trebalo da e prevara. Ne znam sho da mislam...
Мој совет: Јави се прашај сам во агенцијата. И ако имаш близок во Германија, да праша дали е вистина. Оваа ти е добра прилика, со л.к да испариш, зошто ако чекаш како мене охохоооо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom