Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Moja pretpostavka e deka se potpisani dekemvri i januari, samo gi objavuvaat postepeno. Eve utre ke ima ukaz za @Alexija
Чул те Господ ама ја не се замарам веќе, претерааа!!! 8 години си прават со мојто досие што сакат! И затоа сакале го потпишувале сакале не ! Нема да ми е прв пат !!!
 
Последно уредено:
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Чул те Господ ама ја не се замарам веќе, претерааа!!! 8 години си прават со мојто досие што сакат! И затоа сакале го потпишувале сакале не ! Нема да ми е прв пат !!!
Не губи надеж...ќе бидеш и ти среќна и тоа во брзо време..ќе помине таа Голгота,, трпение спасение...
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Денес еден посредник рече дека може дури и после еден месец да се апдејтира статусот на страната.Имал неколку случаи со потпишан указ,а сеуште им стои статус положително.Сега побрзо се работат предметите бидејќи премногу опаднал бројот на апликанти поради коронава,и се растеретила администрацијата.
Ako su ubrzali, zasto zadolzitelno traje sve duze i duze? :(
 
Член од
20 мај 2014
Мислења
121
Поени од реакции
58
Дечки, читам ама не можам многу инфо да најдам за тие шо сме на дополнителна.

Интервју 18.06.2018 во Софија, на дополнителна од одприлика Декември-Јануари 2019 со рок до Фебруари 2020.
25XX/2017...
Со изводи од прадедо и потврда од здружението од Струмица.

Некој да каже после ова дали се оди на финална пак и колку време трај или директно на положителна?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom