Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Zdravo na site veke podolgo vreme sum ovde citam Nekako privrzana sumEdno prasanje Eve gledam poveke vo ambasada vo Skopie Bitola se isprakaat drzavjanstva I se ceka 2/3 pa I 4nedeli a Dali ovde imame clenovi sto zemal drzavjansto od Germania I Dali isto se ceka mislam na toa sto mozebi nema tolku guzvi za vo Germania Dali e isto se izvinuvam na dolgiot post bi vi bila blagodarna dokolku nekoj mi odgovori imajte ubava vecer
 
Член од
19 март 2015
Мислења
47
Поени од реакции
40
Dali ima opcija da proveram dali dopolnitelnite dokumenti mi se podneseni od strana na posredniko?
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Zdravo drugari dali ima problem ako imam srpsko prezime a poteklo od struga preku majka za bg pasos?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ajde drustvo koj znae da mi pomogne
za nedela dena imam zakazano za slikanje za bugarski pasos vo sofija
procedurata ke odi po brza postapka,znam deka e poskapo taka
bi sakala da znam kako odat cenite tamu za slikanje
ajde vasi iskustva ve molam
pozz
Автоматски споено мислење:
Mojot posrednik za brza postapka ,zo edno odenje-zimanje na drzavjanstvo ,adresa ,EGN i slikanje za pasos i lk ,a gotovi za 3 dena (ti gi nosi toj doma ) zima 250 evra.
Автоматски споено мислење:

Zdravo drugari dali ima problem ako imam srpsko prezime a poteklo od struga preku majka za bg pasos?
Ne nemas problem ,eve jas sum Krstic i dobiv ukaz.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Mojot posrednik za brza postapka ,zo edno odenje-zimanje na drzavjanstvo ,adresa ,EGN i slikanje za pasos i lk ,a gotovi za 3 dena (ti gi nosi toj doma ) zima 250 evra.
Автоматски споено мислење:


Ne nemas problem ,eve jas sum Krstic i dobiv ukaz.
Srpskite drzavjani imaat pravo isto kako i nie jas pred 3 godini povkje srbi imashe so mene nego li makedonci bashka sto zemale i cekaa slikanje...
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Dali ima opcija da proveram dali dopolnitelnite dokumenti mi se podneseni od strana na posredniko?
Samo ako imas livce so broj i pecat no moze i da ne ti dadat livce a da se podneseni vo sistemot vazno e sluzbenikot da gi vnese vo sistemot jas licno samo podnesov na salterot i ne mi dadoa brojce ama gi vnese vo sistenot
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Земал ли некој државјанството преку Битола од поновите укази(165, 166, 167) ? Разговарав со посредникот и ми рече 2 3 недели требало, до утре правам 2 недели.
Јас правам полни 3 недели и нема уште ништо за државјанство..чекам од конзулат Битола, и мене ми рече две недели ама нема уште..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom