Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
СЕ МОЛИ ЧЛЕНОТ:
ДА НЕ ПИШУВА НЕПОТРЕБНИ КОНСТАНТНИ КОМЕНТАРИ ОД ТИПОТ: СЕ МОЛАМ ВО 4 САБАЈЛЕ КОСМИЧКАТА ЕНЕРГИЈА ДА НЕ ДОПРЕ СИТЕ НА ФОРУМОТ.
ТИ БЛАГОДАРИМЕ НА ПОЗИТИВНАТА ЕНЕРГИЈА, СИТЕ ЈА ПОЧУВСТВУВАВМЕ.
ОД ТАКВИТЕ КОМЕНТАРИ, ИСПУШТАМЕ ДА ПРОЧИТАМЕ КОМЕНТАРИ ОД ЧЛЕНОВИ КОИ ПИШУВААТ ИНФОРМАЦИИ.
ПРОСТ ПРИМЕР: ЧЛЕНОТ СИНОЌА ПИШАЛ ДЕКА ДОБИЛ УКАЗ, АМА ОД НАВИВАЧКАТА КОСМИЧКА ЕНЕРГИЈА, НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ.
ТИ БЛАГОДАРАМ И БЕЗ НАВРЕДА, СВЕТСКИ МЕДИТАТОР СИ.
 

Attachments

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
СЕ МОЛИ ЧЛЕНОТ:
ДА НЕ ПИШУВА НЕПОТРЕБНИ КОНСТАНТНИ КОМЕНТАРИ ОД ТИПОТ: СЕ МОЛАМ ВО 4 САБАЈЛЕ КОСМИЧКАТА ЕНЕРГИЈА ДА НЕ ДОПРЕ СИТЕ НА ФОРУМОТ.
ТИ БЛАГОДАРИМЕ НА ПОЗИТИВНАТА ЕНЕРГИЈА, СИТЕ ЈА ПОЧУВСТВУВАВМЕ.
ОД ТАКВИТЕ КОМЕНТАРИ, ИСПУШТАМЕ ДА ПРОЧИТАМЕ КОМЕНТАРИ ОД ЧЛЕНОВИ КОИ ПИШУВААТ ИНФОРМАЦИИ.
ПРОСТ ПРИМЕР: ЧЛЕНОТ СИНОЌА ПИШАЛ ДЕКА ДОБИЛ УКАЗ, АМА ОД НАВИВАЧКАТА КОСМИЧКА ЕНЕРГИЈА, НЕ СМЕ ГО ВИДЕЛЕ.
ТИ БЛАГОДАРАМ И БЕЗ НАВРЕДА, СВЕТСКИ МЕДИТАТОР СИ.
Covekot e nov na forumot ... Ocigledno seuste ne gi znae pravilata ke gi nauci ima vreme tuka ima forumdzii po 5 10 godini akaunti na primer jas 2015 celi 5 godini strikno na temaata BUGARSKO DRZAVJANSTVO i DOKUMENTACIJA PROCEDURA
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Некој да бил у скоро време да каже како е со границите со тестовите, бараат оригинал, може со мито итн итн, оти таму се мине...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pale, sigurna si za brojot na prepiska, nekako mal e brojot 1403? Deka posleden citliv screenshot sto go objavija bese 9356/2018/13.06.2018 vklucen vo ukaz 160
Greshka moja ,do prepiska 10094/2018,inaku toa e broj na prepiska od tie shto se preskoknati,shto cekale podolgo.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Covekot e nov na forumot ... Ocigledno seuste ne gi znae pravilata ke gi nauci ima vreme tuka ima forumdzii po 5 10 godini akaunti na primer jas 2015 celi 5 godini strikno na temaata BUGARSKO DRZAVJANSTVO i DOKUMENTACIJA PROCEDURA
И јас исто друже сум стар член, ама од вакви глупости во 2016 си го избришав сама профилот. И јас се држам на темата, несебично споделив како си поминав со тестот негативен во Бг ама лично ти почна да удираш по нас како да зборевме за НАСА. Епа затоа си зимам право, да си кажам што ми смета.
Оваа ми е последен коментар. Биди ми поздравен
 
Член од
11 септември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
10
Zdravo, nov sum na forumot, pa me interesira do koga ke bidam na status zadolzitelna proverka a na intervju bev na 23 mart 2018.seuste mi stoi toj status a posrednikot mi bara da mu pratam povtorno izvodi i pari. Dali e toa okej ili e nekoja prevara. Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Ovicno se nosat dva orginala od dokumentite, eden za proishod da se izvadi I drug za pravosudie. Mene mi zvuci deka ti samo eden komplet dikumenti si podnesol. Lugeto obicno gi podnesuvaat prvite dokuenti koga zakazuvaat intervju a vtoriot komplet go nosat na intervjuto. Javi se na nekoi advokati vo Sofija, mislam deka ima nekakva sansa Advokat da ti pomogbne ama ne znam kolku ke kosta.
Два сета на документи поднесов, едниот кога го вадев происходот а другиот кога ги носев сите документи заедно во происходот во Правосудие. Така да не ми е јасно зашто сум одбиен.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Deneska ukaz i kaj mene!!Ukaz br. 166, 26.06.2018 intervju vo sofija,polozitelno od 27 dekemvri, denes ukaz,proizhod od prv bratuced,posle intervju noseni dokumenti od pradedo i bugarski klub od strumica. Da si docekate site
27 декември положително? Ааааааааа!!!

Убави вести!
Автоматски споено мислење:

Честитки на сите, според последниве укази би требало цел ноември да е исчистен. Ајде од понеделник јако и декември набрзина да го исчистат
Буквално во две недели ноември го скинаа. Таман, до крај на септември и декември скинат. Па октомври, здравје, идеме 2020 положителни

#feelinghappy за сите!
Автоматски споено мислење:

oooooooooddddddddddddddddddddddd 1 mesec do 3 meseci
CAPS LOOOOOCK GO ZABOOOOORAVI! :)
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
20 метра софра прајме @Zanaetcija @Bigo @Kapetanot @Milicajo @Bob2020 ...

А за филингот, морам да бидам искрен...очекував дека повеќе ќе се радувам... ама ко ќе ми текне дека заради 30годишни срања у државава (не мешам политики ама...) мораме ова да го правиме, и дека сега сме тука стотици на форумов + што не се на форумов иљадници, и дека сите ќе си ојме од дома, наместо тука да зимаме добри плати и да си останеме, и не е баш некој филинг искрен да бидам. Али што сме барале сме добиле, јебига, не примораа
Sofrata e posravena Bujrum .....custvoto kaj mene e neopislivo ,bi Sepak da .......ajde samo za arno samo za ubavo ;) P.s se spremam za vo disko koj e so mene ;)
Автоматски споено мислење:

27 декември положително? Ааааааааа!!!

Убави вести!
Автоматски споено мислење:



Буквално во две недели ноември го скинаа. Таман, до крај на септември и декември скинат. Па октомври, здравје, идеме 2020 положителни

#feelinghappy за сите!
Автоматски споено мислење:



CAPS LOOOOOCK GO ZABOOOOORAVI! :)
Da nema zabuni @ Kapetanot e od 27 Noemvri na polozitelno ....DEKEMVRI MESEC SPREMAJ TE SE OD NAREDNA NEDELA .....Sigurni informacii :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom