Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Јас лично сите документи ги доставив во Правосудие.
И на Удостоверението ми пишува дека го имам доставено оригиналот од Здружението.
Ако си ги однел може ли да ни кажеш кога ги однесе?Неколку месеци од кога те ставиле на финална или? Да не имаш некоја забрана заради пречекорување денови во ЕУ?
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Ако си ги однел може ли да ни кажеш кога ги однесе?Неколку месеци од кога те ставиле на финална или? Да не имаш некоја забрана заради пречекорување денови во ЕУ?
Документите ги поднесов во Правосудие истиот ден кога го извадив Происходот, значи на 07.03.2018.
После тоа имав интервју во Софија на 07.01.2019, па на 01.04.2020 сум на финален.
Немам пречекорување на денови во ЕУ ниту пак некаков прекршок.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Документите ги поднесов во Правосудие истиот ден кога го извадив Происходот, значи на 07.03.2018.
После тоа имав интервју во Софија на 07.01.2019, па на 01.04.2020 сум на финален.
Немам пречекорување на денови во ЕУ ниту пак некаков прекршок.
A na intervju ne gi odnese?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Легнааа бугарските службеници редно е за не сонуваат за сето ова мислење преку ден за сите недадени укази
 
Член од
30 ноември 2015
Мислења
47
Поени од реакции
18
Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Со кој број завршува XXXXX/2018?
Бројот на преписки кореспондира со бројот на поднесени барања за таа година?
Мора од почеток
Колку време чекаше на финална, пошто ја сум на финална и ќе го чекам одговорот, или ќе биде позитивен или како твојов
Автоматски споено мислење:

Нр
Nisto samo ivodi od mene brat tatko i kopija pasos bg
Автоматски споено мислење:

14.05.2021 datum zakazan za podiganje cisto iformativno
Браво пријателе, со здравје и среќа да си го користиш, се надевам дека ќе ти донесе подобро утре, и јас сум со исто документи како тебе , а не однесов дополнителни документи па сега сум на финална па ќе видиме шо ќе бидне
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
4:40 по бугарско пополека се будат службениците од сонот нивни сладок полн со укази и се спремаат кон нови потписи
Автоматски споено мислење:

указ ✊
Автоматски споено мислење:

Да денес се смени статусот добив указ. Поздрав
Koj e brojot na ukazot i koga bese na intervju
ЛАЖЕ СУШИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom