Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Денес имам промена на статус, но за жал сум одбиен од Советот по гражданство (слика во прилог).
Дали има шанса нешто да се направи или ќе морам од почеток да ја почнам целата процедура?
Молам за совет бидејќи долго време помина и не сакам вака да заврши.
Прегледај го приврзокот 265879
Мора од почеток
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
И шУ сеа, ќе ќутиме и ќе плачеме ли, ае кажете нешто, не сум навикнат без нотификации. Поеќе тука глеам него шо проверувам за указов :) BTW, сега приметив дека јас убо сум пишал положотелно 28ми сум проверил ама некој задолжен за списокот цело време ме води као 17ти Ноември па следејќи од тука така и си знам :) ама прееска враќам поракиве, на 28ми Ноември сум пишал положително а изгледа сум од 25ти до 28мо тие 3 дена, не на 17ти. Али и нема везе многу многу :) тука сме у близина хаха, воа шо се смеам од с'клет е од чекање не е за смеа ;) п.с. сеа Биго у топ ќе ме стај, ќе се нервира ;)
Pa uboo rekov ja ...greska ste so datumite vasi od polozitelno ....ti na spisok si od 25 a se vodis od 17 .....MARIJANTI se vodi od 30 na spisok a dobiva ukaz na 17 .....Lelel BRE SRCEV UDAR CE DOBIJAM OD VAS :) nema veze blisko sme ....:) Bitno znaeme deka se stignati do 17-06-2018 Intervju prepiski ....pa taka ...prati te si :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Денес имам промена на статус, но за жал сум одбиен од Советот по гражданство (слика во прилог).
Дали има шанса нешто да се направи или ќе морам од почеток да ја почнам целата процедура?
Молам за совет бидејќи долго време помина и не сакам вака да заврши.
Прегледај го приврзокот 265879
Od koga bese na finalna? I dali odnese original potvrda vo ministerstvoto na pravosudie
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Кога оди статусот дали си одбиен од советот, после финална?
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
obicno odbivaat ako nemas dostaveno, a ti sigurno nemas taka ti pisuva, ti gi dostavi licno ili posrednikot?
Јас лично сите документи ги доставив во Правосудие.
И на Удостоверението ми пишува дека го имам доставено оригиналот од Здружението.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom