Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

J'g

Член од
19 декември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
10
Честитки за финална а и на сите други.Али,до кој број је стигнало от здружителна на финална сега :)
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Честитки за финална а и на сите други.Али,до кој број је стигнало от здружителна на финална сега :)
Isto i mene zanima, zna li neko datum dokle se stiglo sa promenama od zadolzitelnog na finalno?
Hvala
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
25
Поени од реакции
33
Терминот ми беше денес,го пропуштив. Пратив меил на
l_stoyanova@justice.government.bg за да го пратат државјанството во Битола и ми го одговори следното : С'обштението следва да б'де изпратено от личен e-mail на лицето, от којто да е видно името му. Што значи ова?
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Терминот ми беше денес,го пропуштив. Пратив меил на
l_stoyanova@justice.government.bg за да го пратат државјанството во Битола и ми го одговори следното : С'обштението следва да б'де изпратено от личен e-mail на лицето, от којто да е видно името му. Што значи ова?
Pa licno tvoj email so tvoeyo one da bide I od koga I pisavye posle kolku vreme vi odgovori I Dali propusteniot termin trebase da bide vo Bugaria blagodaram
Автоматски споено мислење:

Pa licno tvoj email so tvoeto one da bide I od koga I pisavavte posle kolku vreme vi odgovori mislam na toa Dali se uste prakat ili samo tebe ponsto so go ospisyil terminot I Dali propusteniot termin trebase da bide vo Bugaria blagodaram
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Pa licno tvoj email so tvoeyo one da bide I od koga I pisavye posle kolku vreme vi odgovori I Dali propusteniot termin trebase da bide vo Bugaria blagodaram
Автоматски споено мислење:
N-ter Eve povtorno jas so Mali greski I Eve povtorno pisuvam treba da bide emailo na tvoe ime I Sega da te prasam od koga I prati email posle kolko vreme ti odgovori Dali trebase ispusteniot termin da bide vo Bugaria I Dali samo na ispustenite termini isprakaat vo ambasada nekoj Dr da pose blagodaram ubav den
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
25
Поени од реакции
33
N-ter Eve povtorno jas so Mali greski I Eve povtorno pisuvam treba da bide emailo na tvoe ime I Sega da te prasam od koga I prati email posle kolko vreme ti odgovori Dali trebase ispusteniot termin da bide vo Bugaria I Dali samo na ispustenite termini isprakaat vo ambasada nekoj Dr da pose blagodaram ubav den
На мејлот ми одговори за 5 мин, секако дека е на мое име,само не знам што и значи тоа,дали да направам нов меил со видливи име и презиме кои се содржат во самиот меил,или.. инаку терминот ми беше во Софија, а дали праќат по амнасади и конзулат овде тоа не знам,пошто бев неактивен некое време на форумот
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
На мејлот ми одговори за 5 мин, секако дека е на мое име,само не знам што и значи тоа,дали да направам нов меил со видливи име и презиме кои се содржат во самиот меил,или.. инаку терминот ми беше во Софија, а дали праќат по амнасади и конзулат овде тоа не знам,пошто бев неактивен некое време на форумот
Pa mozebi napravi Nov so vidlivi podatoci ajde nekoj da mi pisi.dali se uste isprakaat vo ambasada?!
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
@MarthaNielsen кај тебе има промена ? Сеуште си на задолжителна?
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Mnogu od vas se bunat za Ukazi...treba da znaete deka BG ko drzava e pod postojan monitoring od eu za davanje na ogromen broj pasosi...zatoa ima denovi koga nema ukazi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom