Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Да, за подигање и сликање има од 08-09 Април па натаму. Другото претходно е се зафатено.
Да, за подигање и сликање има од 08-09 Април па натаму. Другото претходно е се зафатено.
Мојот посредник ми рече дека одкако ќе ми потпишат указот тука ќе ми среди за државјанството во конзулатот и за два месеца пасошот...незнам зошто така ти рекол твојот посредник.. повеќето од посредниците почнале веќе така да работат.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Мојот посредник ми рече дека одкако ќе ми потпишат указот тука ќе ми среди за државјанството во конзулатот и за два месеца пасошот...незнам зошто така ти рекол твојот посредник.. повеќето од посредниците почнале веќе така да работат.
За некого мајка за некого маќеа јас за еден ден... само мушки плаќање...
Автоматски споено мислење:

Za kolko vreme posle intervju do pasos preku roditel
24,5 дена
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
18-20 meseci zadolzitelna,
6-8 meseci finalna
12 meseci polozitelno
7-8 meseci podignuvanje na ukaz
nee bas taka finalna jas bev samo 2 meseci,zadolzitelna 15 meseci,polozitelna sega ide brzo epten ima ukazi,podignuvanje na pasos so dobar posrednik 2 meseci,ako da dodes 300evra :)
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Мојот посредник ми рече дека одкако ќе ми потпишат указот тука ќе ми среди за државјанството во конзулатот и за два месеца пасошот...незнам зошто така ти рекол твојот посредник.. повеќето од посредниците почнале веќе така да работат.
Bravo, imaš sreća što si preku sposoben posrednik. Jas okapav so mojot, eve preku 4,5 godini. Dobiv Ukaz ama trebe da čekam april 2021 da go zemam, što znači do pasoš ke bide preku 5 godini.Ajde te molam daj mi kontakt nekako od tvojot posrednik, da mi pomogne za zemanje na ukazot preku konzulat.
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
46
Odbien si. Za dopolnitelni dokumenti bi bil drug status. Pocni si nova postapka ama ovaj pat imaj povekje dokumenti(pr. potvrda od bugarsko drustvo). So srekja.

Pred da te odbijat beshe na finalna?
Ne,ne.Falea nekoi dokumenti ama gi dostavivme i cekavme za potpis i ne odbija
Автоматски споено мислење:

Ne,ne.Falea nekoi dokumenti ama gi dostavivme i cekavme za potpis i ne odbija
A i plus si imav potvrda od drustvo
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Bravo, imaš sreća što si preku sposoben posrednik. Jas okapav so mojot, eve preku 4,5 godini. Dobiv Ukaz ama trebe da čekam april 2021 da go zemam, što znači do pasoš ke bide preku 5 godini.Ajde te molam daj mi kontakt nekako od tvojot posrednik, da mi pomogne za zemanje na ukazot preku konzulat.
Jas ti pisav vo poraka uste vcera
 

Kajgana Shop

На врв Bottom