Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.375
Поени од реакции
5.395
Od kada si na polozitelno kada je bio intervju???
Не прашувајте безвеза прашања туку прво честитајте им и секако свртете страна две назад, ги има одговорите тука во списокот на бибо на твоите поставени прашања.


Jel zna neko sta se desava sa finalnom? 20 meseci zadozitelna, 7 puna meseca na finalni 8-mi mesec je poceo, ovo nije normalno vise..
Исто, одговорено претходно на темата (прочитајте неколку страни наназад) финална е откочена и полека се менуваат статусите. Бадијала не се нервирајте, полека ќе се движи работата кон напред.


@Aleksandar CH ете пукна малерот :D нема гајле. Честитки.
@azdr честитки исто така.
На кој датум е потпишан указот?
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Не прашувајте безвеза прашања туку прво честитајте им и секако свртете страна две назад, ги има одговорите тука во списокот на бибо на твоите поставени прашања.Исто, одговорено претходно на темата (прочитајте неколку страни наназад) финална е откочена и полека се менуваат статусите. Бадијала не се нервирајте, полека ќе се движи работата кон напред.


@Aleksandar CH ете пукна малерот :D нема гајле. Честитки.
@azdr честитки исто така.
На кој датум е потпишан указот?
sea si ti na red
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Има и указ 124, со дата на положително од први декември :jeeee: Ајде килава бугарска администрацијо, сработете нешто, нека има уште еден бран како тој што беше во мај.
 
Член од
19 април 2019
Мислења
34
Поени од реакции
119
7 feb intervju.23 nov.polozitelno
Hvala brate cestitam ti od srca,zelim ti sve najlepse u zivotu i u zdravlje da ga koristis.Pozdrav iz Ticina
Автоматски споено мислење:

Не прашувајте безвеза прашања туку прво честитајте им и секако свртете страна две назад, ги има одговорите тука во списокот на бибо на твоите поставени прашања.Исто, одговорено претходно на темата (прочитајте неколку страни наназад) финална е откочена и полека се менуваат статусите. Бадијала не се нервирајте, полека ќе се движи работата кон напред.


@Aleksandar CH ете пукна малерот :D нема гајле. Честитки.
@azdr честитки исто така.
На кој датум е потпишан указот?
General niko te nista nije pitao brate,gledaj svoja posla
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Уште некој да се пофали со указ и дали сигурно е почнат декември положително?
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Уште некој да се пофали со указ и дали сигурно е почнат декември положително?
Ne se napinjaj sea,nie sme na kraj na dekemvri,ke pocekame,moze samo podrska da dademe na site pred nas,sekako @general e pred nas, ke znaeme deka pocnale da go cistat dekemvri
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
698
Поени од реакции
3.922
Idemoooooooooooooooooo!!!!! :)
Автоматски споено мислење:

Daj be braka, porabotejte malku...znam zesko e, moreto e ubavo, vakanciicka, ama aj pustejte nesto da se poraduvame :pos::ROFLMAO::vozbud:
Fino lepo treba gi zamoles i pravo pustat nekoe ukazcence :) Merci srcki razbiras :)

P.S. i ovaj e kako i predhodnite 120 i 124 so data na ukaz/potpis od 13.07.2021

P.P.S. i veke e ispraten u konzulat...nema 10 min ebago, ne cekajte, proveruvajte non stop na stranata za ukazi i stom vi potpisat ukaz, odma zakazuvajte data za podiganje koj se preku ambasada/konzulat, oti ke se iznacekate dodeka da go zemete pasosot... kaza vi go vcera toa @marin.skp ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom