Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 мај 2009
Мислења
76
Поени од реакции
90
Ne. Najmalku 2ipol godini od intervjy do pasos u raka se ceka.
И мене посредникот ми вика дека се стигнува до државјансво за 9 месеци од интервју по новиот закон, барем така им рекле. А и мислам дека кога го читав законот исто така пишуваше. А има и некоја логика, зошто со новиот закон се укинува чекањето во Дабч, така да треба да е побрза постапката. Ама како и да е, чекаме некој што бил во Април на интервју, да кажит дека зел државјанство, па ќе видиме.
 
Член од
20 јуни 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo na site, jas sum nova na forumov.
Cetvrtok odam na prvo inntervju vo Bitola. Ako moze nekoj da mi pomogne za prashanja i da spodeli iskustvo bi mi znacelo mnogu. I za kolku vreme objavuvaat dali sum pominala na intervju.
Vi blagodaram
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
584
Поени од реакции
1.242
И мене посредникот ми вика дека се стигнува до државјансво за 9 месеци од интервју по новиот закон, барем така им рекле. А и мислам дека кога го читав законот исто така пишуваше. А има и некоја логика, зошто со новиот закон се укинува чекањето во Дабч, така да треба да е побрза постапката. Ама како и да е, чекаме некој што бил во Април на интервју, да кажит дека зел државјанство, па ќе видиме.
Hahaha tie sto bile Mart 2019 na intervju uste ne im potpisale a ne pa nekoj sto bil April 2021 :pos: :pos: :pos: :tapp:
Автоматски споено мислење:

Eventualno moze za proishod da se ubrza, a posle intervjuto ke si cekate 2ipol do 3 godini do ukaz.
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
94
Историјата зав'рши веке. Земав указ има страшно многу луге брзо дават укаЗ. Кои е со постојано пребиваване влиза веднага . Нема списоци полицаецот го зема списокот и го скина идете порано за место . Успев на сите .
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Некој во скоро да сменил мк во бг возачка ?Ако сменил контакт од посредник што може да ја заврши цела процедура за промена на возачка благодарам
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Дали некој деновиве е биден во конзулатот во Битола, каква е ситуацијата дали има многу гужва, дали ќе може да се заврши работа?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
76
Поени од реакции
90
Kolku vreme cekase za da zakazish za intervju
058 058 555 од мобилен вака свртив и кажав да ми закажите интрвју за Бугарско државјанство. Само тоа после 9 сабајле, пробај неколку пати и повикот е 50 денари од минута
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
108
Добар ден, имам 21 година, немам никакви бугарски документи, ме интересира дали вреди да бркам работа за бугарски пасош, дали сега е потешко? Презимето ми завршува на ски и спремен сум да чекам 4-5 години, дајте број од некој посредник.
Благодарам.
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Да се пофали некој, можеби вака да не почести со Указ?
Убаво би ни дошла една еуфорија и многу позитивна енергија, солзи радосници и сите ќе правиме пикник пред Министесртво кога ќе подигаме државјанство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom