Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
Здраво друштво да се надоврзам на коментарот од Mood, Само со кратка констатација.
НЕМОЈТЕ ДА СЕ МИСЛИТЕ И ОДМА ОДЕЊЕ ВО СОФИЈА, ЗАШТО МОЖЕ ДА ТРАЕ КРАТКО ТЕШКИ МИКИ МАУСИ СЕ ОД АДМИНИСТРАЦИЈА.
Поздрав и успех на сите.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Сонце! Убаво си правеше пауза и те немаше... па почнаа укази да летаат, ајде има и други што чекаат укази... време е за голем одмор! :angel:
Lele kolku si vickast.. se pomocav od smeenje lelelelelelle.... kako li ke zaspijam sega.

Aj ti odi zena ti i deteto gledaj si gi, ocigledno malku vreme im posvetuvas so ogled na toa deka 24/7 gi pratis sto ke pisat lugjeto tuka.

Podignat ti e ukaz, so srekja i ti posakuvam edno mrsh od tuka.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
698
Поени од реакции
3.922
Ekipo vcera se slikav za 5 minuti zavrsiv rabota i vo sreda ke mi go pratat pasost i licnata karta ...... Za vozacki prasav posto jas gi imam B,C,E ke moze posle 6 meseci da se preflat do togas so MK ke se sluzime... Pozdrav i imajte ubav den
Ke ti pisev od nekna, ama zaboraviv. Vo vrska so vozackata... Ne znam dali si zapoznaen, no ako si so adresa na Lege 6 nema da mozes da ja prefrlis na bugarska, treba da najdes druga adresa. Da te potsetam, za sekoj slucaj. :) Pozdrav.:pistoldz:
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
355
Поени од реакции
1.619
Lele kolku si vickast.. se pomocav od smeenje lelelelelelle.... kako li ke zaspijam sega.

Aj ti odi zena ti i deteto gledaj si gi, ocigledno malku vreme im posvetuvas so ogled na toa deka 24/7 gi pratis sto ke pisat lugjeto tuka.

Podignat ti e ukaz, so srekja i ti posakuvam edno mrsh od tuka.
Не ти убив никој за да ме мрзиш толку и да ми мешаш најмило! Сепак моето ниво, интелект и капацитет се сосема различни од светот кај што ти живееш! Да си ми жив и здрав и од мене простено ти е :popce:
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Не ти убив никој за да ме мрзиш толку и да ми мешаш најмило! Сепак моето ниво, интелект и капацитет се сосема различни од светот кај што ти живееш! Да си ми жив и здрав и од мене простено ти е :popce:
Jas ne ti mesam najmilo, niti go navrediv tvoeto najmilo, niti mi bese toa namerata. Samo gledam deka mnogu sakas da se kontras ovde i da se prajs interesen. Imas zena i dete, znaci seemen covek si a vremeto go trosis tuka popuvajki i pravejki se pameten. Toa mi bese muabetot i te zamoluvam nemoj poveke da mi se prajs pameten ili vickast i staj me na ignore ako ne mozes da me citas. Pozdrav.
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
355
Поени од реакции
1.619
Jas ne ti mesam najmilo, niti go navrediv tvoeto najmilo, niti mi bese toa namerata. Samo gledam deka mnogu sakas da se kontras ovde i da se prajs interesen. Imas zena i dete, znaci seemen covek si a vremeto go trosis tuka popuvajki i pravejki se pameten. Toa mi bese muabetot i te zamoluvam nemoj poveke da mi se prajs pameten ili vickast i staj me na ignore ako ne mozes da me citas. Pozdrav.
Нема потреба да те ставам на игноре, очигледно во реалноста каде што живееш си ставен и сфаќаш дека тука на форумот таму каде што завршуваат твоите соништа започнува нашиот реален живот и ќе те оставам да не те игнорирам чисто да видам до каде можеш да одиш и надминуваш себе! Верувам во твоите способности и со секој нов пат воспоставуваш нови стандарди и истите ги надминуваш. не си сопирлив и ќе продолжам да гледам како го пробиваш дното! Секое добро... ако имаш нешто да ми реплицираш те молам пиши ми порака не е должен форумов твоето недоразбирање спрема мене да го чита и да ја поприма енергијата....
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.375
Поени од реакции
5.397
Da, sekoj den za inaet ke pisuvam oftopik, znam deka ti ide na zivci zaso si so slaba psiha. ;)
Лепото, тој твој инает само покажува колку си себичен и колку заради ВАКВИ просеравања на темата некој не може да дојде до права информација.

Страници и страници наназад луѓе споделуваат реални искуства и проблеми од на терен - и ТОА е сега најважно.

Не си ти и твоето манијакално его да малтретираш недолжен народ.
Не е ова чат, поприлилчно сериозна тема е и тука идат луѓе со мака.

Така да, во недостаток на модератор фино те молам да одјебиш бидејќи ако ти се погледнат постовите немаш НИКАКОВ допринос ниту за луѓето кои имаат мака, ниту пак за темава.

Затни се, почекај (како и сите други) да ти излези указот и не туку мрси муда на секое.

Не те личи да изиграваш ајван ако тоа не си.
 
Член од
16 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
103
Ke ti pisev od nekna, ama zaboraviv. Vo vrska so vozackata... Ne znam dali si zapoznaen, no ako si so adresa na Lege 6 nema da mozes da ja prefrlis na bugarska, treba da najdes druga adresa. Da te potsetam, za sekoj slucaj. :) Pozdrav.:pistoldz:
Ma nemoj.. Koj te izlaza tebe toa? Od kade tebe ovaa informacija-dezinformacija?
Na adresa Lege 6 se izdavale i ke se izdavaat vozacki, jas so svoi oci imam videno i uvereno deka covek so adresa na Lege 6 ima vozacka i zivee i vozi vo Svajcarija bez nikakov problem!
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Лепото, тој твој инает само покажува колку си себичен и колку заради ВАКВИ просеравања на темата некој не може да дојде до права информација.

Страници и страници наназад луѓе споделуваат реални искуства и проблеми од на терен - и ТОА е сега најважно.

Не си ти и твоето манијакално его да малтретираш недолжен народ.
Не е ова чат, поприлилчно сериозна тема е и тука идат луѓе со мака.

Така да, во недостаток на модератор фино те молам да одјебиш бидејќи ако ти се погледнат постовите немаш НИКАКОВ допринос ниту за луѓето кои имаат мака, ниту пак за темава.

Затни се, почекај (како и сите други) да ти излези указот и не туку мрси муда на секое.

Не те личи да изиграваш ајван ако тоа не си.
Kolku ubav esej. Imas 5+ od mene.
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Планирам во петок да одам во софија да земам Указ и да поднесем за енг. Ако некој сака да напише што се пишува на формулар за енг. Фала
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
731
Поени од реакции
493
Планирам во петок да одам во софија да земам Указ и да поднесем за енг. Ако некој сака да напише што се пишува на формулар за енг. Фала
Nisto, samo odis u sredec na salter na 1 sprat i davas pasos, tie od ministerstvo elektronski prakjaat do sredec se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom