Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
61
Morate da znate da ako tamo nekome napisu prijavu, nece moci da podigne dokumenta dok ne plati sve sto mu je pisano. Pre par meseci zeni nisu dali licnu kartu u Marija Luize jer ima neplacene saobracajne prekrsaje. Tako da ko ceka, ako krene neka guzva, brzo da se vadi iz nje. Ne znam kakve su tamo kazne za tako nesto, u Srbiji su po 250+ eura.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.442
Поени од реакции
5.621
Kosi bate, bravo..Eden i edinstven strog chlen ni si..Ako nema ko tebe ke ne sulat od nepotrebni komentarni i negativna energija.. Samo ostro v'gluzdoj haha zlaten toj, ubav :bravobe::pijani::ojeaa:
Едниот вели да имало укази од ноември би било супер, па се надоврзува овај од декември (шо и порано рече дека НЕМА веќе да труе со глупости) и на крај се надоврзуваш ти.
И си реплицирате, ко чат.

Па пичка му матер, ако сте паничари има дијазепам, ако сте САМОЖИВИ и САМОБЕНДИСАНИ и за тоа има лек ама @Bitcoin си лади курот и додека да постави мод тука да ви ги бриши мислењата и да ве банира ќе биди така.

Не сфаќаш дека има луѓе со реални проблеми кои поставуваат прашања и имаат мака па не можат да најдат пост на темава од чат муабети како твојот и слични нему?

Што сте толку себични?

Крај краева или си потпишан или ќе бидиш најскоро време, ако тука дробите секој втор ден истите муабети со 10 реплики ќе смените нешто?

Мене кур ми чуе (искрено), на листата чекам заради друг (не сум ни во процедура), но активно помагам на темата колку можам - а ја пратам од 2015.

Вие неколкуте ќе се уклучите на месец до три пред добивање на указ и јадете гурабии на секоја втора страна.

Па да ти се плукнам на себичноста. ЕУ пасош ќе земите, се тепате да живеете во ЕУ земја во иднина, а ниту една вредност не сакате да споделите од општестват кон кои тежнеете да се приклучите.

Ете кој можи да прави проблеми, качаците кои се тепаат пред МП и копитата тука на темата кои си гледаат само за газот.

Правите што сакате, Ваш избор и Ваша брука.
Постовите не ги пријавувам оти преку таквото сте дојдени.
Вие дали ќе го пријавите овпј баш ми е гајле. Да бевте барем одговорни мажи/деца - што и да сте ќе сфатевте досега дека на тој начин не придонесувате НИКАКО.
Класични тетки, ништо повеќе.

Бујрум сега пиши уште некој бисер од типот дека не е моја работа и гледај да испадниш во право, пошто освен темава очигледно други обврски немате. Паничарење и чат.

Биди си поздравен.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Pa dali e mozno picka mu mater ,cekas dok da zemes ipraes tepacki , i sega radi taa seljacana stradat site drugi ccc... sega ke gi fati inaet i oe se cekat termini ,kako i pisma cekanje 8 meseca kako uste eden status :mad: , a od sabajle se zamaram da si sredam dok za kurovo zdravje cccccccccc
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
710
Поени од реакции
1.230
Едниот вели да имало укази од ноември би било супер, па се надоврзува овај од декември (шо и порано рече дека НЕМА веќе да труе со глупости) и на крај се надоврзуваш ти.
И си реплицирате, ко чат.

Па пичка му матер, ако сте паничари има дијазепам, ако сте САМОЖИВИ и САМОБЕНДИСАНИ и за тоа има лек ама @Bitcoin си лади курот и додека да постави мод тука да ви ги бриши мислењата и да ве банира ќе биди така.

Не сфаќаш дека има луѓе со реални проблеми кои поставуваат прашања и имаат мака па не можат да најдат пост на темава од чат муабети како твојот и слични нему?

Што сте толку себични?

Крај краева или си потпишан или ќе бидиш најскоро време, ако тука дробите секој втор ден истите муабети со 10 реплики ќе смените нешто?

Мене кур ми чуе (искрено), на листата чекам заради друг (не сум ни во процедура), но активно помагам на темата колку можам - а ја пратам од 2015.

Вие неколкуте ќе се уклучите на месец до три пред добивање на указ и јадете гурабии на секоја втора страна.

Па да ти се плукнам на себичноста. ЕУ пасош ќе земите, се тепате да живеете во ЕУ земја во иднина, а ниту една вредност не сакате да споделите од општестват кон кои тежнеете да се приклучите.

Ете кој можи да прави проблеми, качаците кои се тепаат пред МП и копитата тука на темата кои си гледаат само за газот.

Правите што сакате, Ваш избор и Ваша брука.
Постовите не ги пријавувам оти преку таквото сте дојдени.
Вие дали ќе го пријавите овпј баш ми е гајле. Да бевте барем одговорни мажи/деца - што и да сте ќе сфатевте досега дека на тој начин не придонесувате НИКАКО.
Класични тетки, ништо повеќе.

Бујрум сега пиши уште некој бисер од типот дека не е моја работа и гледај да испадниш во право, пошто освен темава очигледно други обврски немате. Паничарење и чат.

Биди си поздравен.
Epa Bato te podrzuvam zatoa Se rasprava vme na tema moderatori I admini, zaradi ova, bilo koj sa e samo da ima red, stvarno lugevo forumov go svakjaat ko messenger, e @Генерал si naucil da tagiras, Aj u jas kje go tagnam @Bitcoin neka Se razbude malce pozz,.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Сега ќе излезе на тв со солзавец ги растеруваат хахахах ццц само јако гурајте што појако.
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Не се криви луѓето, туку мрзливите бугарски административци што не работат ништо и што направија застој во се'. Значи можело по 150 луѓе да земаат указ во еден ден без проблем, да работеа со тоа темпо немаше да се направи ни застој ни да се створи тензијата и нетрпеливост кај луѓето. На што личи тоа, имаше застој со происходите, се чекаа по една година, па за интервју чекање по 9 месеци, па задолжителна по 19 месеци, па финална по 7, па положително 9 месеци, адреса чекање 6 месеци... Им е дојдено на луѓето преку кур, со извинение на речникот. Срамота. Можеле да се потпишат 2000 преписки за две недели, можело да се подигне указ за некој ден по објавувањето, ама требало да се има волја за такво нешто. Ја направија целата процедура да трае 4 и фазла години и сега луѓето биле криви што се на граница со трпение. Ма ајде бе гони ги таму. Тегавици невидени. Шуги.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Не се криви луѓето, туку мрзливите бугарски административци што не работат ништо и што направија застој во се'. Значи можело по 150 луѓе да земаат указ во еден ден без проблем, да работеа со тоа темпо немаше да се направи ни застој ни да се створи тензијата и нетрпеливост кај луѓето. На што личи тоа, имаше застој со происходите, се чекаа по една година, па за интервју чекање по 9 месеци, па задолжителна по 19 месеци, па финална по 7, па положително 9 месеци, адреса чекање 6 месеци... Им е дојдено на луѓето преку кур, со извинение на речникот. Срамота. Можеле да се потпишат 2000 преписки за две недели, можело да се подигне указ за некој ден по објавувањето, ама требало да се има волја за такво нешто. Ја направија целата процедура да трае 4 и фазла години и сега луѓето биле криви што се на граница со трпение. Ма ајде бе гони ги таму. Тегавици невидени. Шуги.
Sekoj zbor ti e na mesto! Potpolno se soglasuvam!!
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Decki, vo sreda odi moj drugar da proba da zeme potvrda i da ja odnese vo sredec, ke vi pisam za info kako pominal. Jas imam problem sto veke imam plateno za egn, dali i jas mozam da probam na ovoj nacin da ne go cekam pismoto, i 2ro prasanje deka veke plativ za egn dali mora so istiot posrednik.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom