Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
brat nemoj vaka site sme pod stres narocito jas, lesno e da kazes dajte malku pozitiva site nie saakame da dobieme ukaz sto poskoro
Abe vo pravo si ama vekje nemam nervi,postapkata ja pocnav vo 2017 i uste cekam i cekam,vekje ne mene na site im e smaceno.
Vekje ne komentiram
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.442
Поени од реакции
5.623
Видите бе луѓе, нормално е сите да сакате пасош и ќе добиете. Без паники само.

Си имаат таму некој ред и ние се обидуваме цело време да им влезиме во "шемата" - но очигледно си тераат работа луѓето.

Ете кој очекуваше толку укази веднаш да се објават. Јас не. Вие?

Значи си потпишуваат и прават измени во процедурата за и самите тие да си олеснат.

Така да, помалку нервоза, помалку споделувања инфо од "посредници" и претпоставки - повеќе инфо од на терен.

Како што и Биго ви кажа, како што и јас ви пишав погоре... читајте малку меѓу редови и НЕ прашувајте исти прашања по 5 пати. Кој има потпишан указ патот под него правец Софија. Ете толку е едноставно.

Другите мукла и чекајте ред.

Дајте еднаш како возрасни да се понашаме.
Нека пишат тука само инфо од терен оние кои биле или веќе се Софија, а останатите дајте да се стрпиме малку.

Сите ќе не/Ве биди.
Трпение само (и без офтопик).
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
49
Zdravo
Prv pat podadov dokumenti vo dekemvri 2017
Intervju na 14 Fevruari 2019
Plus odneseni dopolnitelni dokumenti
Polozitelno sum od 11 Dekemvri 2020
Odprilika koga da ocekuvam ukaz? Poz
Nikoj so tocnost ne moze da ti kaze. Pogotovo posle poslednite nekolku turbulentni meseci kade imase periodi so meseci da ne potpisat ukaz i posle vo 2 nedeli 2 meseci da iscisat naednas. Imas lista na site na forumot sto cekame pratija ja listata si odi so red i cekaj si da dojde tvojot datum.

Najdov interesna slika za site sto prasuvatso so moze so so nemoze bugarija.(ima i za drugite zemlji)
 

Attachments

Член од
13 декември 2019
Мислења
710
Поени од реакции
1.230
Видите бе луѓе, нормално е сите да сакате пасош и ќе добиете. Без паники само.

Си имаат таму некој ред и ние се обидуваме цело време да им влезиме во "шемата" - но очигледно си тераат работа луѓето.

Ете кој очекуваше толку укази веднаш да се објават. Јас не. Вие?

Значи си потпишуваат и прават измени во процедурата за и самите тие да си олеснат.

Така да, помалку нервоза, помалку споделувања инфо од "посредници" и претпоставки - повеќе инфо од на терен.

Како што и Биго ви кажа, како што и јас ви пишав погоре... читајте малку меѓу редови и НЕ прашувајте исти прашања по 5 пати. Кој има потпишан указ патот под него правец Софија. Ете толку е едноставно.

Другите мукла и чекајте ред.

Дајте еднаш како возрасни да се понашаме.
Нека пишат тука само инфо од терен оние кои биле или веќе се Софија, а останатите дајте да се стрпиме малку.

Сите ќе не/Ве биди.
Трпение само (и без офтопик).
Pa barem tagni me :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.442
Поени од реакции
5.623
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
710
Поени од реакции
1.230
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
Dobro e raboti :) sveti crveno hahahaha
 
Член од
4 јуни 2021
Мислења
7
Поени од реакции
4
Знае ли некој колку време се чека да се смени овој статус
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство
Ми се смени на овој статус на 31.12.2020. бројчето ми е 162хх/2018
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
357
Поени од реакции
1.637
Хахахаххахахахахаха ама биди мирен сега и ти хахаха.

Од моб сум незз тагови дали излегуваат океј. Од лаптоп кога сум нема гајле (прегледно е).
@Bigo работи сега?

@marin.skp беше Софија по пасош?
Во среда сум Софија.
Уште сум во ГР, се мислев дали од тука да фатам за Софија ама неќам да ги малтретирам жената и малиот, па ќе ги носам Ск и среда одам... ваљда (ако не дојде со мене еден другар) ќе имам 1-2 места ќе Ви пишам ако некој му треба превоз...
 
Член од
15 мај 2021
Мислења
13
Поени од реакции
7
Mene mi se smeni avgust 2020 a intervju 15.04.2019 i uste stoi kako tvojot status.Prasuvam sto e rabotata ne odgovara nikoj a sekoj den proveruvam pozz.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom